Klucze

Niedawno pisaliśmy o notorycznym przekraczaniu prędkości przez kierowców na ul. Rabsztyńskiej w Kluczach. W oczekiwaniu na wprowadzenie zapowiadanego ograniczenia prędkości dla samochodów ciężarowych, mieszkańcy pytają o policyjne kontrole i miernik prędkości.

Spory ruch pojazdów ciężarowych przekraczających prędkość, kierowcy „osobówek” i motocykli nie baczący na przepisy dotyczące jazdy w terenie zabudowanym, hałas, drgania odczuwalne w domach – na to skarżą się mieszkańcy ul. Rabsztyńskiej i przyległych ulic. Tego typu problemy są tam od lat. Jak już pisaliśmy, zgodnie z deklaracjami Zarządu Drogowego w Olkuszu na ul. Rabsztyńskiej ma zostać wprowadzone ograniczenie prędkości do 30km/h dla samochodów ciężarowych. Dyrektor ZD Paweł Pacuń deklarował, że dołoży wszelkich starań, aby stało się to jeszcze w pierwszym półroczu.

Po publikacji artykułu „Ulica Rabsztyńska to nie tor wyścigowy” do naszej redakcji zadzwonił mieszkaniec Jaroszowca. – U nas tiry, tak jak na Rabsztyńskiej, też szybko jeżdżą. Przydałoby się więcej policyjnych kontroli. Co ciekawe, policja często stoi w Kluczach koło kościoła na ul. Olkuskiej. A dlaczego nie na Rabsztyńskiej, gdzie kierowcy zasuwają jak szaleni, a do tego – w przeciwieństwie do ul. Olkuskiej – jeżdżą tam ciężarowe auta? – pyta nasz Czytelnik.

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja z kontrolami prędkości w Kluczach. -Od początku tego roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu na ulicy Rabsztyńskiej w Kluczach przeprowadzili 13 kontroli i ujawnili 7 wykroczeń. Z kolei na ulicy Olkuskiej w Kluczach takich kontroli było 16, podczas których ujawniono aż 237 wykroczeń w ruchu drogowym – taką informację otrzymaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Zarówno na ulicy Rabsztyńskiej, jak i ulicy Olkuskiej wykroczenia w ruchu drogowym dotyczyły przekroczenia prędkości przez kierujących.

– Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, policjanci ruchu drogowego kierowani są do służby w miejsca, gdzie dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych bądź wykroczeń w ruchu drogowym. Wynika to z analizy stanu bezpieczeństwa, która w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzona jest systematycznie, z częstotliwością co najmniej raz w miesiącu. To głównie na tej podstawie miejsca zagrożone objęte są szczególnym nadzorem -odpowiada rzecznik prasowy KPP w Olkuszu podkom. Katarzyna Matras, dodając, że mieszkańcy mogą również informować o problemach społeczności lokalnej dzielnicowego.

Dane dzielnicowych wraz z numerami telefonów służbowych i przydziałem rejonu służbowego znajdują się na stronie Internetowej Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w zakładce dzielnicowi (http://olkusz.policja.gov.pl/kol/dzielnicowi/6703,Dzielnicowi.html), jak również w aplikacji „Moja Komenda”.

A co z miernikiem?

Nasi Czytelnicy pytają też o montaż na Rabsztyńskiej miernika prędkości. Takie urządzenie znajduje się w Zalesiu Golczowskim czy w Bolesławiu. W tej sprawie czekamy na odpowiedź od władz powiatu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze