powiat

Minister finansów zatwierdził zwiększenie subwencji z rezerwy na drogi. W tym roku dofinansowanie uzyska 120 samorządów. 11 województw na kwotę 59,5 mln zł, 73 powiaty na kwotę 118,5 mln zł i 36 miast na prawach powiatu na kwotę 157,9 mln zł. Wśród beneficjentów jest powiat olkuski.

Samorząd powiatu olkuskiego otrzyma z rezerwy subwencję w wysokości 2 371 900 zł na przebudowę mostu na rzece Dzdzennica w ciągu DP nr 1106K (Kwaśniów Dolny – Cieślin do drogi nr 1095K w miejscowości Bydlin).

Środki subwencji ogólnej przeznacza się na dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu. Subwencję można przeznaczyć na remont, utrzymanie, ochronę i zarządzanie drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu, a także na utrzymanie rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu w skali roku powyżej 2 tys. pojazdów na dobę, wskazanych przez ministra właściwego do spraw transportu.

W tym roku na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy w ramach rezerwy subwencji ogólnej rząd przeznaczył 336 mln zł.

fot.pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze