Od tygodnia olkuszanie mogą już korzystać ze zmodernizowanej ulicy Bylicy. 38 miejsc parkingowych przed budynkiem Fundacji i dodatkowe zatoczki po przeciwnej stronie drogi sprawiły, że krawężniki nie są już zastawione przez rzędy samochodów blokujących swobodny przejazd drogą. – Odwalili kawał dobrej roboty – komentuje pracownik jednej z firm mieszczących się przy Bylicy. Odbiór techniczny drogi jeszcze się nie zakończył, jednak już teraz umożliwiono przejazd, by ułatwić kierowcom poruszanie się po mieście.

Na próbę cierpliwości kierowcy, a jeszcze bardziej pracownicy i klienci firm mieszczących się na początku ulicy Bylicy, byli wystawieni przez około 2 miesiące. Tyle zajęły prace remontowe tej ulicy. Ale opłaciło się. – To jedna z nielicznych ulic zrobionych z głową. Widać, że ktoś rzeczywiście się nad tym zastanowił. Jest więcej miejsc parkingowych i nawet jeśli droga jest wąska, to można nią swobodnie przejechać, bo nikt jej już nie blokuje – twierdzi Piotr Kołodziejczyk, który często bywa na ul. Bylicy, bo korzysta z usług tamtejszych firm. Takich osób jest wiele, a widać to najlepiej po nowych, zapełnionych już od rana, parkingach wzdłuż drogi.
Remont ulicy przeprowadzono na najbardziej uczęszczanym odcinku: od skrzyżowania z ul. Nullo do ul. kr. K. Wielkiego. Koszty inwestycji szacowano na prawie 774 tys. złotych. Oprócz modernizacji  jezdni zakres prac obejmował też budowę chodników z kostki brukowej i montaż nowych, stylowych latarni. Prace zostały odebrane w częściowym zakresie, tak by możliwe już było korzystanie z jezdni. Pozostałe formalności związane z odbiorem jeszcze trwają.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o