Kwaśniów Górny 

Mieszkańcy Stoków w Kwaśniowie Górnym od lat proszą o solidną naprawę drogi. Chodzi o ul. Sportową 9 – 39. Ubity trakt wysypany kamieniem jest coraz bardziej uciążliwy dla jego użytkowników.

Przy wspomnianym trakcie znajduje się ponad 20 domów. Mieszkańcy w liście do naszej redakcji piszą, że w tej sprawie interweniują od lat u sołtysów i wójtów gminy Klucze. Jak do tej pory bez efektu.

– Zawsze kończyło się na dosypaniu kamienia w dziury na drodze, gdzie po kilku tygodniach powstawały kolejne, głębokie dziury, uniemożliwiające dojazd do domów. Obiecywano nam zawsze podczas interwencji, że droga będzie naprawiona i, że zostanie zamontowane oświetlenie. Do dziś nie zrobiono nic – piszą mieszkańcy.

Problem jest widoczny zwłaszcza po opadach, kiedy to w dziurach stoją głębokie kałuże, kamień się wypłukuje i trzeba go dosypywać. I tak w kółko.

Traktem zarządza gmina Klucze. Zapytaliśmy wójta, kiedy mieszkańcy mogą liczyć na gruntowną modernizację ul. Sportowej.

– Mamy tam problem z odwodnieniem i kwestiami własnościowymi. Chciałbym, aby mieszkańcy mieli dobrą drogę dojazdową do swoich domów, ale to naprawdę skomplikowana sprawa. W pierwszej kolejności należy rozwiązać sporne kwestie własnościowe. Wtedy będziemy mogli przystąpić do wykonania kosztorysu modernizacji drogi – oczywiście mając na uwadze gruntowny remont musimy uwzględnić tam odwodnienie. Wiem, że mieszkańcy długo czekają na tę inwestycję. Chcemy jak najszybciej ją zrealizować. Obecnie prowadzimy negocjacje z właścicielami działek, od których musimy uzyskać zgodę na wykonanie odwodnienia i nawierzchni. Na pewno na bieżąco będziemy uzupełniać ubytki w drodze, aby poprawić tam przejezdność  – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.

Do tematu na pewno wrócimy na naszych łamach.

Fot.1 nadesłane przez Czytelnika

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kolo
kolo
1 miesiąc temu

„kwestie własności” wszedzie przeszkadzają w remontach – chocby drogi „od ronda do ronda”.. Olkusz to śmieszny wycinek Polski, Europy i świata..