pieniądze

Wsparcie przy poszukiwaniu pracy oraz usprawnienia w Ośrodku Pomocy Społecznej – na te działania gmina Olkusz pozyskała 536 tys. złotych z unijnych dotacji.

Pierwszy z projektów „Nowa jakość – nowe możliwości” dotyczy podniesienia efektywności pracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu. Chodzi o wprowadzenie usprawnień organizacyjnych polegających na oddzieleniu pracy administracyjnej od pracy socjalnej oraz usług socjalnych.

– Jest to kolejne działanie, dzięki któremu możemy jeszcze lepiej i sprawniej działać na rzecz olkuszan potrzebujących pomocy. Aplikując po środki zewnętrzne i wygrywając kolejne konkursy zwiększamy możliwości finansowe gminy w tym zakresie. Jestem przekonany, że zaplanowane przez nas działania przełożą się na realną pomoc tym wszystkim, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze, ale bez fachowców może to być ciężkie – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Projekt, którego realizacja właśnie się rozpoczęła, potrwa do czerwca przyszłego roku. Jego wartość wynosi 370 tys. złotych i jest on w całości finansowany ze środków zewnętrznych.

W ramach drugiego projektu, „Nowa szansa – aktywizacja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w gminie Olkusz”, 12 osób otrzyma wsparcie przy poszukiwaniu pracy. Uczestnicy programu przejdą m. in. szkolenia zawodowe, treningi kompetencji, będą mogli skorzystać ze specjalistycznych usług doradczych.

– Chcemy jak najlepiej wywiązywać się z naszych zadań, szczególnie względem grup społecznych mających kłopot z odnalezieniem się na rynku pracy. Praca przynosząca dochód i satysfakcję to ważny aspekt dla każdego z nas, dlatego zachęcamy mieszkańców znajdujących się na długotrwałym bezrobociu do podjęcia próby i zwiększenia swoich umiejętności – mówi zastępca burmistrza do spraw społecznych Bożena Krok.

Wartość projektu to niespełna 200 tys. złotych, z czego wartość dofinansowania to 165 tys. złotych. Program będzie realizowany przez cały 2019 rok.

Fot. fotolia.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze