kronika policyjna

Wolbrom. Kradzieże rowerów
W ostatnim czasie policja odnotowała dwie kradzieże jednośladów. 5 lipca w Wolbromiu złodziej włamał się do piwnicy jednego z osiedlowych bloków i ukradł dwa rowery o wartości kilku tysięcy złotych.

W niedzielę 8 lipca w nocy z balkonu mieszkania, które znajduje się na parterze złodziej ukradł rower marki Mangoose. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

Olkusz. Skradziono mercedesa
Olkuska policja przyjęła zawiadomienie o kradzieży samochodu osobowego marki Mercedes E220 kombi. Do zdarzenia doszło w dniach od 2 do 7 lipca br. na parkingu osiedlowym przy ulicy Kosynierów w Olkuszu. Właściciel samochodu – olkuszanin, straty oszacował na kilkanaście tysięcy złotych.

Klucze. Kradzież portfela
Policjanci z komisariatu w Kluczach zajmują się sprawą kradzieży portfela z dokumentami oraz pieniędzmi. Do zdarzenia doszło 8 lipca w Kluczach na ulicy Pocztowej. Złodziej wykorzystał okazję i z otwartego samochodu ukradł portfel, który pozostawiła jego właścicielka.

Olkusz. Zderzenie samochodu osobowego z motorowerzystą
10 lipca około godziny 7:30 na skrzyżowaniu ulicy Legionów Polskich z ulicą Biema doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorowerzystą. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca toyotą jadąc ulicą Legionów Polskich w kierunku Jana Pawła II nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 77-letniemu motorowerzyście i doprowadziła do zderzenia. Na miejsce przybył patrol policji oraz pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Troks. Zderzenie samochodu osobowego z motorowerzystą
10 lipca około godziny 13 w miejscowości Troks doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel Astra i motoroweru zipp. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący oplem podczas cofania doprowadził do zderzenia z motorowerem, który znajdował się za pojazdem. Motocyklista ze złamaniem nogi został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Komunikat:
– Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki Ford Focus. Do zdarzenia doszło 2 lipca 2018 roku około godziny 9.00, na parkingu przy ulicy Bylicy w Olkuszu, w pobliżu sklepu medycznego. Jak ustalono sprawca uszkodził przedni zderzak w fokusie i odjechał z miejsca. Osoby, które posiadają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32 6478 234 lub 997.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Olkusz. Zderzenie samochodu osobowego z motorowerzystą – komunikat bogaty – jak za milicji – dzięki któremu nie wiemy gdzie doszło do zdarzenia bo jadąc ul. Legionów Polskich w kierunku ul. JP II jedyne miejsce gdzie kierujący nie ma pierwszeństwa to skrzyżowanie z ul. Biema.