mis2018

Najsłynniejszy mieszkaniec Stuwiekowego Lasu, amator miodu i najpopularniejszy książkowy Miś – Kubuś Puchatek kończy w tym roku 92 lata! Z tej okazji 11 października 2018 r. w olkuskiej Bibliotece odbyły się po raz kolejny Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia – impreza organizowana corocznie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

W tym roku na uroczyste przyjęcie dostojny jubilat zaprosił uczniów klas pierwszych z olkuskich Szkół Podstawowych Nr 1, 2, 3, 5 i 6. Uczestnicy spotkania wysłuchali opowiadania o urodzinach Misia o Bardzo Małym Rozumku, ale też chętnie brali udział w urodzinowych konkurencjach i konkursach. Wszyscy bawili się doskonale!

Przyjęcie urodzinowe nie może obejść się bez tortu. Tak więc, po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat!” każdy z uczestników spotkania został poczęstowany tortem. Na zakończenie wszystkie uczestniczące w spotkaniu szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Kubuś Puchatek, wdzięczny za piękne życzenia i wspaniałą zabawę, z niecierpliwością czeka na kolejne urodziny i odwiedziny naszych Milusińskich w olkuskiej Bibliotece.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze