Powiat

Zarząd Związku Komunalnego Gmin „KM” w Olkuszu informuje, iż wprowadzona Uchwałą Zarządu decyzja o bezpłatnych przejazdach dla obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę nie wcześniej niż 24 lutego 2022 r., zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia 2022 roku.

Podstawą do w/w przejazdów jest okazanie oryginału jednego z niżej wymienionych dokumentów:– paszportu ze stemplem wjazdu nie wcześniej niż 24 lutego 2022 roku,– karty pobytu uchodźcy,– tymczasowego dokumentu tożsamości wydanego nie wcześniej niż 24 lutego 2022 roku,– dokumentu skierowania na pobyt w miejscu zakwaterowania wydanego przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie od dnia 24 lutego 2022 roku.

ZKG „KM”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Tymczasem w Opolu (za kresy.pl):
W OPOLU NIE BĘDZIE DARMOWYCH PRZEJAZDÓW DLA UCHODŹCÓW. „NIE POWINNI BYĆ TRAKTOWANI INACZEJ”Urząd miasta Opola nie planuje wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy. Z takim pomysłem wyszli radni z ramienia Platformy Obywatelskiej. Według ratusza uchodźcy mają prawo do świadczeń pieniężnych na zasadach podobnych do Polaków, więc nie ma podstaw, aby nadawać im specjalne uprawnienia. Taka argumentacja ostatecznie przekonała radnych PO.

mike
mike
1 rok temu

Czyli ciąg dalszy nielegalnej dyskryminacji Polaków i osób z polskim obywatelstwem. Ciekawe co nas urodzonych w Polsce lub mających polskie obywatelstwo czeka dalej!