Olkusz

Z uwagi na zapadliska pojawiające się w rejonie dawnej piaskowni kopalni „Pomorzany”, zwracamy się z apelem do mieszkańców i osób spacerujących w tych okolicach, aby nie narażali własnego zdrowia i życia na niebezpieczeństwo.

Każde z zapadlisk jest stosownie oznaczane taśmami oraz tabliczkami informującymi o zakazie wstępu oraz o występującym niebezpieczeństwie. Pomimo tego, do policjantów docierają sygnały, że właśnie w pobliżu tych miejsc spotyka się młodzież, która często urządza sobie imprezy i rozpala ogniska. Przy zapadliskach można spotkać również spacerowiczów z  psami i inne zainteresowane osoby. Przebywanie w takich miejscach jest szczególnie niebezpieczne i stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka.

Apelujemy do mieszkańców powiatu, aby zachowali zdrowy rozsądek  i przestrzegali obowiązujących zakazów. Przebywanie w  takich miejscach może zakończyć się tragicznie.

 

Link prowadzący do strony dotyczącej zakazu wstępu do lasu:

https://olkusz.katowice.lasy.gov.pl/witamy/-/asset_publisher/1lFOh0Bu6USk/content/zakaz-wstepu-do-la-1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

No to się wiele z tego linku dowiedziałem. Przykład: „leśnictwie Żurada – oddział leśny nr 530 c, działka ew. nr 5147 obr. ew. Olkusz, gm. Olkusz (oddz. 75 c – oznaczenie według PUL obowiązującego w latach 2012-2021)”.

Czyli gdzie?