Minipiłka nożna, koszykówka i strzały na bramkę – takimi konkurencjami rozpoczęto czwartą edycję Rodzinnych Rozgrywek Sportowych, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Rodzice i dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali na hali sportowej.

Dwuosobowe zespoły startowały w trzech kategoriach, w zależności od wieku dzieci: uczniowie klas I-III, IV-VI oraz gimnazjów. O tym, że na tych imprezach panuje prawdziwie rodzinna atmosfera, można się było przekonać, gdy jeden z rodziców uległ kontuzji podczas gry w kosza. Dzieci mogły dokończyć konkurencje, ponieważ rodziców chętnych do zastąpienia kontuzjowanego taty nie brakowało.
W najmłodszej kategorii zwyciężył Jakub Walusiak (ZSPI nr 1 w Olkuszu) z tatą Andrzejem. Drugie miejsce zajęli Mikołaj (ZSPI nr 1 w Olkusz) i Witold Synowiec, a trzecie Justyna (SP w Bukownie) i Marek Curyło. Wśród uczniów starszych klas podstawówek najlepszy był Olaf Kulawik (SP nr 1 w Olkuszu) z tatą Sylwestrem, przed Filipem (SP nr 10 w Olkuszu) i Mariuszem Stachami oraz Jakubem (SP nr 4 w Olkuszu) i Sławomirem Pilchami. W najstarszej kategorii po raz drugi najwyżej na podium stanął Andrzej Walusiak, tym razem z synem Filipem (Gim. nr 1 w Olkuszu). Na drugim miejscu uplasowali się Aleksandra (Gim. nr 1 w Olkuszu) i Michał Różanowscy, a na trzecim Oskar (Gim. nr 4 w Olkuszu) i Ireneusz Kurowscy.
Wręczono też dodatkową nagrodę rzeczową dla najlepszej dziewczyny rywalizującej w najliczniej obstawionej kategorii, czyli uczniów klas IV-VI. Torba ufundowana przez Centrum Kształcenia Professorada w Olkuszu trafiła do Kingi Kurowskiej.
Nagrody dla najlepszych uczestników ufundował MOSiR Olkusz, a  napoje Carrefour. Opiekę medyczną sprawowali ratownicy z Grupy Ratowniczej PCK w Olkuszu.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:12290}{joomplu:12297}{joomplu:12275}{joomplu:12258}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze