1

W dniach 13 i 14 października 2018 roku obchodziliśmy w naszej Gminie uroczystość Jubileuszu 50 – lecia pożycia małżeńskiego „Złote Gody”.  „Złote Gody” – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół.

Celem życia małżonków jest jedność: razem w zdrowiu i chorobie, razem w dobrej i złej doli. Małżeństwo to wyzwanie, które świadomie i dobrowolnie podejmuje dwoje ludzi. Małżeństwo to Gazeta, która pomimo istnienia od wielu lat – codziennie odkrywa swoje karty na nowo i tylko kolejne rocznice ślubu przypominają o upływającym czasie, a jak twierdzi Marceli Proust „Tylko miłość potrafi zatrzymać czas”. 

Niech ten jubileusz będzie dla naszych Jubilatów kolejną okazją do odkrycia miłości w jeszcze innej postaci, ponieważ „Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy… Im więcej dajemy, tym więcej nam jej zostaje…” bowiem: Małżeństwo to piękno bycia we dwoje,
Małżeństwo to poszukiwanie drogi do celu.
Małżeństwo to skarb, którym jest miłość Jubilatów.
Małżeństwo to Wy Dostojni Jubilaci – na zawsze razem.

2

Dostojni Jubilaci za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni przez Prezydenta RP „Medalami Róży”. W imieniu Prezydenta RP ceremonii odznaczenia dokonał Wójt Gminy Bolesław Pan Krzysztof Dudziński.

W 2018 roku Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziły pary:
Krystyna i Józef Gorajczyk Janina i Stanisław Ochenduszko
Wiesława i Franciszek Jabłońscy Jadwiga i Krystian Olejnik
Helena i Kazimierz Kolczyk Maria i Zdzisław Poczęśni
Alina i Andrzej Kościej Elżbieta i Jacek Probierz
Janina i Andrzej Kowalscy Renarda i Antoni Sewastianow
Melania i Mieczysław Kula Kazimiera i Dariusz Sobczyk
Czesława i Zdzisław Kulawik Maria i Waldemar Stempel
Janina i Henryk Musiorscy Barbara i Marian Szlęzak
Zofia i Jerzy Nowak Anna i Stanisław Wójcik

Życzymy świętowania w zdrowiu i miłości kolejnych rocznic! 

3

Niezwykła, bo kamienna rocznica ślubu!

W dniu 08 października 2018 roku siedemdziesiątą rocznicę ślubu obchodzili Państwo Daniela i Marian Probierz. Gratulacje przeżycia tak pięknego Jubileuszu złożyli Jubilatom Wójt Gminy Bolesław
Pan Krzysztof Dudziński, Zastępca Wójta Gminy Bolesław Pani Krystyna Kowalewska oraz Przewodnicząca Rady Gminy Bolesław Pani Ewa Dychtoń. Siedemdziesięciolecie pożycia małżeńskiego to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.
Niech ten Jubileusz i następne będą przykładem dla przyszłych pokoleń.

Elżbieta Kubańska
Kierownik USC

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze