SPR Olkusz – KPR Jelenia Góra 24 – 23 (12 – 11)
Olkuszanki bardzo liczyły na zwycięstwo w tym meczu, zwłaszcza że ich rywalkami był zespół z tego samego rejonu tabeli. Przez całe spotkanie dopingowała ich liczna grupa olkuskich kibiców. Wygraną dziewczyny zadedykowały prezesowi Stowarzyszenia, Marcinowi Kubiczkowi, który właśnie w tym dniu obchodził urodziny.
Pierwsza część meczu była bardzo wyrównana. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować wyraźnej przewagi. W tej odsłonie spotkania gra toczyła się punkt za punkt. Kilkoma rewelacyjnymi interwencjami popisała się P. Kozieł. W 11. minucie, przy stanie 3 – 3, gra nabrała tempa. Po obu stronach widać było wolę walki, jak również popełniane błędy. Jak to zwykle bywa, najbardziej zacięta była końcówka. Minutę przed końcem na 11 – 11 wyrównała J. Załoga. Gospodynie nie odpuściły i zdołały wyjść na prowadzenie, po trafieniu Pauli Przytuły. Po przerwie do bardziej ofensywnej gry rzuciły się przyjezdne, ale olkuszanki nie zawodziły w obronie. Paulinę Kozieł „między słupkami” zmieniła Dorota Krzymińska, która wielokrotnie pokazała rywalkom, że zna się na swoim fachu. Gościom udało się wywalczyć dwubramkową przewagę (13 – 15), ale szansę na podwyższenie wyniku M. Dąbrowskiej, wykonującej rzut karny, odebrała D. Krzymińska. Olkuszanki poderwały się do ataku i zdały egzamin ze skuteczności, w którym brylowała Anna Brachmańska. Końcówka była szalenie emocjonująca. Zespół SPR–u miał nawet trzybramkową przewagę, jednak rywalki potrafiły szybko odrobić straty. Zacięta gra toczyła się do samego końca. Ostatecznie po ciężkim boju na parkiecie olkuszanki wygrały 24 – 23.
– Mecz dwóch równych drużyn, z tych samych rejonów tabeli. W okresie przygotowawczym graliśmy dwa razy z Jelenią Górą, raz przegraliśmy, raz wygraliśmy. Jelenia Góra utrzymała się w ekstraklasie, my jesteśmy beniaminkiem. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że w wydaniu obu drużyn był to niesamowicie heroiczny bój, a przy okazji dostarczył kibicom emocji. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale takich błędów nie ustrzegają się i możni tej ligi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku –  tak spotkanie skomentował trener olkuszanek, Marek Płatek.
SPR Olkusz zagrał w składzie (w nawiasach liczba zdobytych bramek): Paulina Kozieł, Dorota Krzymińska – Ewelina Szczerbińska, Agnieszka Magolon (2), Paula Przytuła (5), Agnieszka Karnia (3), Marzena Kompała (1), Paulina Leszczyńska (1), Anna Brachmańska (5), Agata Czekaj (1), Monika Strzałko, Anna Kubiak (1), Aleksandra Giera (3), Magdalena Ziółkowska (2).