oks

Masz skończone 60 lat i mieszkasz w gminie Olkusz? Możesz korzystać z Olkuskiej Karty Seniora (OKS) uprawniającej do zniżek w wielu miejscach na terenie Polski, w tym również w naszym mieście. Co ważne, karta jest bezterminowa i bezpłatna.

Na początku maja prezes Stowarzyszenie MANKO Łukasz Salwarowski (pomysłodawca programu „Głos Seniora” skierowanego do osób po 60-tym roku życia), olkuski burmistrz Roman Piaśnik i przewodniczący Rady Seniorów Ryszard Ryza podpisali porozumienie o wprowadzeniu Olkuskiej Karty Seniora. Jej posiadacze będą mogli korzystać z zniżek na wybrane produkty i usługi. Wśród partnerów programu znajdują się m. in.: uzdrowiska, ośrodki zdrowotno – medyczne, kina, teatry, muzea, klubokawiarnie oraz wiele innych. Szczegółowa lista dostępna jest na www.glosseniora.pl.

oks2

W miniony poniedziałek w olkuskim magistracie odbyła się uroczysta inauguracja Olkuskiej Karty Seniora. O korzyściach z jej posiadania opowiadał prezes Stowarzyszenia MANKO.- Zniżki dla seniorów oferuje już ponad 300 instytucji i firm na terenie całego kraju, a z programu korzysta ponad 43 tysiące osób. Po wprowadzeniu kart obserwujemy większe zainteresowanie zdrowiem i profilaktyką wśród seniorów. Nasz projekt objęli honorowym patronatem Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł – opowiadał Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO.

oks3

Lista podmiotów uczestniczących w programie stale się zwiększa. Są już też na niej pierwsze olkuskie przedsiębiorstwa. – Ulgi dostępne będą też w naszych lokalnych placówkach. Zwrócę się do podległych gminie jednostek, aby i one honorowały kartę. Olkusz jest i będzie przyjazny seniorom – mówił olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Podczas spotkania w magistracie wręczono certyfikaty dla pierwszych firm, które przystąpiły do OKS. Są to: Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych, Salon Novy, Osma Sp. z o. o. oraz sklep „Kwadrat”.

OKS to dopiero początek działań skierowanych do starszych mieszkańców. W planach jest jeszcze stworzenie lokalnej mutacji ogólnopolskiego pisma „Głos Seniora” oraz organizacja Olkuskiego Dnia Seniora.

oks4

Kartę Seniora w Olkuszu można uzyskać w następujących punktach:

  • Stowarzyszenie na Rzecz Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej „Wszyscy dla Wszystkich” w Olkuszu – Klub „Przyjaźń”, Olkusz, ul. Legionów Polskich 14 (od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 20.00)
  • W trakcie dyżurów członków Gminnej Rady Seniorów w Olkuszu, w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu, Biuro Rady Miejskiej pok. 227, Olkusz, ul. Rynek 1 (od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 14.00)
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Olkusz, ul. Fr. Nullo 29 (w dniu 16 i 23 czerwca 2016 r. w godzinach 16.00 – 17.00)
  • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Olkuszu, Olkusz, ul. Żeromskiego 1, I piętro Klub Seniora „Radość” (w każdy wtorek w godzinach 15.30 – 18.00)
  • Fundacja „Nowa”, Klub „Kubuś”, Olkusz, ul. Batalionów Chłopskich 2 (od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 – 20.00).

Zainteresowane osoby wraz z kartą dostaną również aktualną listę firm i instytucji oferujących zniżki dla seniorów.

oks5

oks6

oks7

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
seniorka
seniorka
6 lat temu

nie otrzymałam takiego wykazu na Olkusz, gdy w czasie dni seniora na rynku poprosiłam o taką kartę. Pani tylko mi ją pokazała i powiedziała, że nie może mi dać – jest w internecie. I teraz szukam, może znajdę

Prezes
Prezes
7 lat temu

[quote name=”Benek”]Burmistrz oraz radny Ryza ciemnotę wciskają starszym osobom że dostaną kartę seniora. Tylko osoby nie zostały poinformowane że karta seniora jest rozpatrywana przeważnie w drogich sanatoriach gdzie większość społeczeństwa w Olkuszu na to nie stać. Ale propagandę trzeba siać w mieście jaki to dobry burmistrz ile dobra robi dla wyborców.[/quote]

Benek / a może by tak się włączyć w ten program tak jak to robią ludzie Fundacji „SeniorPlus” co ? działamy z myślą między innymi o tobie byś gdyż przyjdzie na ciebie pora miał dostęp do sieci honorującej Kartę Seniora i nie ważne jest kto ją zrobił ale ważne jest,że takie coś pojawiło sie na rynku i chwała pomysłodawcom ! Sam mogę się nie zgadzać z faktem tym, że nie myślimy globalnie lecz lokalnie stąd pojawienie się aż tylu kart (po co?) czy nie wystarczyłoby zrobić coś co by uporządkowało to? myślę i zapewne poddam pomysł decydentom !

Ryszard Bujak
Ryszard Bujak
7 lat temu

[quote name=”Młody”]Ja grzecznie pytam a Stefan i Lucjan nie odpowiadają tylko mnie krytykują i mi ubliżają, po prostu kota ogonem odwracają …[/quote]

Tak na marginesie chciałem wszystkim powiedzieć – że nie do końca jest tak jak to jest wypisywane. Zapraszam na portal http://www.seniorplus.org tam można zobaczyć,że są takie miejsca w Polsce gdzie Seniorzy mogą spędzić mile czas i przy okazji nauczyć sie czegoś co im będzie pomocne w dalszym codziennym życiu. Proponuję nie krytykować a aktywnie włączyć się w pozyskiwanie honorujących firm itp. a wówczas wszystkim będzie to wychodziło na dobre !

Benek
Benek
8 lat temu

Burmistrz oraz radny Ryza ciemnotę wciskają starszym osobom że dostaną kartę seniora. Tylko osoby nie zostały poinformowane że karta seniora jest rozpatrywana przeważnie w drogich sanatoriach gdzie większość społeczeństwa w Olkuszu na to nie stać. Ale propagandę trzeba siać w mieście jaki to dobry burmistrz ile dobra robi dla wyborców.

golibroda
golibroda
8 lat temu

[quote name=”Młody”]”Dużo wrzasku a mało wełny, powiedział diabeł strzyżąc kota”
..[/quote]
STRZYGĄC powinno być

smrodek
smrodek
8 lat temu

Stefan i Lucjan to ta sama osoba 🙂

Młody
Młody
8 lat temu

Ja grzecznie pytam a Stefan i Lucjan nie odpowiadają tylko mnie krytykują i mi ubliżają, po prostu kota ogonem odwracają …

Lucjan
Lucjan
8 lat temu

[quote name=”Młody”][quote name=”Stefan”]Przeczytaj ostatnie zdanie artykułu. Odbierający kartę otrzyma taki wykaz. Czytanie ze zrozumieniem, to nadal dobro niedostępne dla Ciebie.[/quote]

Ale to ja o taki wykaz pytam bo powinien być ogólnodostępny aby staruszkowie wiedzieli czy warto o kartę zabiegać no i co burmistrz w swojej daje łaskawości, np. darmowe bilety tą nową komunikacją gminną no i wodę darmową może nawet z kanalizacją no i wstęp na basen ze zjeżdżalnią i brodzikami darmowy i Dom Kultury może, nie wiem co bo nie znalazłem wykazu …[/quote]
Może ty coś zaproponuj, a my zajmiemy twoją pozycję i będziemy tylko krytykować i krytykować. Jeżeli faktycznie jesteś młody, to strasznie smutne to twoje życie, narzekasz, krytykujesz. świat widzisz tylko w czarnych kolorach. Zmień się, bo wpadniesz w depresję.

Młody
Młody
8 lat temu

[quote name=”Stefan”]Przeczytaj ostatnie zdanie artykułu. Odbierający kartę otrzyma taki wykaz. Czytanie ze zrozumieniem, to nadal dobro niedostępne dla Ciebie.[/quote]

Ale to ja o taki wykaz pytam bo powinien być ogólnodostępny aby staruszkowie wiedzieli czy warto o kartę zabiegać no i co burmistrz w swojej daje łaskawości, np. darmowe bilety tą nową komunikacją gminną no i wodę darmową może nawet z kanalizacją no i wstęp na basen ze zjeżdżalnią i brodzikami darmowy i Dom Kultury może, nie wiem co bo nie znalazłem wykazu …

Stefan
Stefan
8 lat temu

Przeczytaj ostatnie zdanie artykułu. Odbierający kartę otrzyma taki wykaz. Czytanie ze zrozumieniem, to nadal dobro niedostępne dla Ciebie.

Młody
Młody
8 lat temu

„Dużo wrzasku a mało wełny, powiedział diabeł strzyżąc kota”

to z jakich zniżek w Gminie Olkusz mogą korzystać posiadacze tej karty bo ja nigdzie takiego wykazu znaleźć nie potrafię …