zakonczenie 2018

Po dziesięciu miesiącach nauki szkolna społeczność doczekała się wakacji. Teraz przed dziećmi, młodzieżą i nauczycielami zasłużony odpoczynek, aż do pierwszego wrześniowego dzwonka. Ostatnim punktem roku szkolnego 2017/2018 były uroczyste gale, podczas których uczniowie odebrali świadectwa promujące ich do następnych klas.

Miejsko-gminne zakończenie roku szkolnego odbyło się w Szkole Podstawowej nr 10, natomiast gospodarzem powiatowego zakończenia było IV liceum Ogólnokształcące. Podczas obu odbywających się niemal jednocześnie uroczystości nie mogło zabraknąć władz samorządowych.

– Życzę Wam z całego serca, aby letni czas upłynął w radości i przede wszystkim bezpiecznie. Wróćcie we wrześniu pełni energii do podejmowania kolejnych wyzwań – mówił do społeczności szkolnej w „Dziesiątce” burmistrz Roman Piaśnik.

W podobnym tonie do szkolnego środowiska IV LO wypowiadał się starosta Paweł Piasny. – Każdemu z osobna gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Pamiętajcie, że nauka to Wasz klucz do przyszłego sukcesu. Teraz odpoczywajcie i zwiedzajcie „ładując akumulatory”.

Obie gale stały się oczywiście okazją do nagrodzenia tych uczniów, którzy miniony rok szkolny zakończyli z wyróżnieniem. Świadectwa z biało – czerwonym paskiem to wyróżnienie, ale również motywacja na kolejne lata edukacji. Gratulacje od dyrektorów oraz włodarzy odebrali też laureaci konkursów i olimpiad tematycznych. Dyplomy z wyrazami wdzięczności trafiły ponadto do rodziców, których pomoc przy szkolnych działaniach w wielu przypadkach jest nieoceniona. 

My w odpowiedzi na zaproszenie „Czwórki”, właśnie tam pojawiliśmy się z aparatem, ostatni dzień roku szkolnego uwieczniając na zdjęciach. Miłego oglądania i udanych wakacji dla wszystkich!

{joomplu:78681}{joomplu:78737}{joomplu:78735}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
uczniowie
uczniowie
5 lat temu

Trudniej znaleźć co się nie należy niż należy zmęczonym nauczycielom ..Dodatkowo miesiąc w miesiąc wycieczki.Bidule po 45min musza odpocząć.To najbardziej zmęczeni ludzie w tym kraju.Co ciekawe ,dzieci kończące podstawówkę dodawać nie potrafią.O przeczytaniu książki w całości szkoda nawet mówić. Raczej ich widzę w teatrze mimicznym,zawsze zgięci z zmęczenia.http://karta-nauczyciela.org/uprawnienia-socjalne-i-urlopy

drugoroczniak
drugoroczniak
5 lat temu

[quote name=”Pan P.Kubiczek”]Po dziesięciu miesiącach nauki (…).[/quote]
Bez egzaltacji!
:-*
Mają przerwy:
-ferie zimowe
-ferie wiosenne
-rekolekcje 8)
-dwa i pół miesiąca wolne od nauczania w roku