olimp 2

Najmłodsi sportowy z Miasta i Gminy Olkusz już po raz ósmy rywalizowali w wielokonkurencyjnej Olimpiadzie Przedszkolaków. Jak co roku na parkiecie sali gimnastycznej w ZSPl nr 1 liczyła się sprawność fizyczna, spryt i celne oko. Najlepsi okazali się kilkulatkowie z Zedermana.

Biegacz, Poszukiwacz skarbów, Pogromca przeszkód, Slalomowiec, Mistrz kometki, Bramkarz, Sokole oko, Kangurzy skok, Mistrz oddechu, Siewca, Koszykarz, Tęga głowa, Linoskoczek, Siłacz i Zbieracz – to nazwy wszystkich konkurencji, z jakimi w czwartkowe przedpołudnie musiały sobie poradzić przedszkolaki. I radziły sobie jak zwykle świetnie, z uśmiechem na ustach i ogromnym zaangażowaniem. W wielu przypadkach bardziej niż dokładność i czas liczyła się dobra zabawa, a cały dzień upłynął pod hasłem „Jestem silny zdrowy, do zawodów gotowy”.

W każdej konkurencji udział brała jedna osoba. Pozostałe dzieci kibicowały swoim rówieśnikom oraz liczyły przyznawane im punkty. Tradycyjnie, w walce o podium najlepszy okazywał się ten, kto uzbierał ich najwięcej. W razie dogrywki przygotowana była dodatkowa konkurencja, jednak przeciąganie liny nie było potrzebne. Olimpiadę wygrało Przedszkole w Zedermanie. Rywali z Przedszkola nr 9 i Przedszkola nr 7, ubiegłoroczni zdobywcy 4. miejsca wyprzedzili kolejno o siedem i osiem punktów. To dużo, biorąc pod uwagę wyniki wszystkich drużyn.

Emocji związanych z konkurencjami było co niemiara. Nie zabrakło też tańców i zabaw, jak również słodkiego poczęstunku dla małych sportowców. Ci, całą imprezę potraktowali bardzo poważnie i robili co w ich mocy, aby wypaść jak najlepiej. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 13 oddziałów przedszkolnych, czyli ponad 200 dzieci.

olimp 3

Główna nagroda może być jednak tylko jedna, choć ul. Kochanowskiego nikt nie opuścił z pustymi rękami. Oprócz dyplomów na dzieci czekały zabawki ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zarząd Osiedla Młodych oraz Szkołę Językową Helen Doron.

– Udało się po raz ósmy i uda się w kolejnych latach – mówiła Anna Skręt z ramienia Przedszkola Integracyjnego nr 9. – Gratulujemy zwycięzcom, ale nie zapominamy też o pozostałych, którzy podjęli trud i dzielnie walczyli. Za rok szansa na rewanż – dodaje jedna z głównych organizatorek VIII Olimpiady Przedszkolaków.

Organizatorzy: Przedszkole Integracyjne nr 9 w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Jak to wszystko wyglądało? Przekonajcie się sami! Zapraszamy do naszej fotorelacji.

olimp 1

{joomplu:58323}{joomplu:58265}{joomplu:58241}

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
K. S.zenon Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
K. S.
K. S.

Brawo !!!!!!!!
Pani Agnieszko DZIEKUJEMY

zenon
zenon

Gratulujemy Młodym Sportowcom Przy okazji prosimy o wsparcie całego OlkuszaPowalczymy o podwórko NIVEA dla Olkusza! Do końca czerwca można oddawać głosy w konkursie „Podwórko NIVEA”, w którym 936 lokalizacji z całej Polski powalczy o plac zabaw marzeń. Gmina Olkusz zgłosiła w tym roku jedno miejsce – podwórko Przedszkola nr 8 w Olkuszu na osiedlu Pakuska. Głosowanie już ruszyło! Co zrobić, żeby to właśnie w Olkuszu powstało „Podwórko NIVEA”? Za pośrednictwem strony http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko2016 lub mobilnej aplikacji na telefon mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy, uprzednio się rejestrując. Każdy może oddać jeden głos dziennie. Aby zdobyć jak najwięcej głosów, potrzebne jest spore zaangażowanie.… Czytaj więcej »