Olkusz
W piątek w Galerii Fotografii „Interferencje”, mieszczącej się w Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej 32 w Olkuszu, odbył się wernisaż wystawy „Pazurek” Waldemara Karola Mroziewskiego.
Artysta jest absolwentem pierwszej edycji Wyższego Studium Fotografii i Filmu przy Ministerstwie Kultury i Sztuki, Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Centralnym Ośrodku Metodyki Upowszechniania Kultury w Warszawie: brał udział w wielu wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą, a także jest laureatem licznych nagród w konkursach fotograficznych oraz autorem projektów, wystaw, konkursów czy wydawnictw.
Prace Waldemara Mroziewskiego są niezwykle wszechstronne, jako że wykorzystuje on w nich wiele różnorodnych technik fotograficznych. Warto również wspomnieć, że artysta jest ponadto pedagogiem oraz animatorem kultury, a także uzdolnionym oratorem, o czym wielokrotnie mieliśmy już okazję się przekonać.
Wystawa „Pazurek” dosłownie zapiera dech w piersi, to hołd oddany naturze. Formaty prac są na dodatek bardzo duże i taka też jest ich uroda: interesujące ujęcia oraz zachwycające, roztańczone kolory: to naprawdę trzeba zobaczyć.
Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu









![„Siema!” – tym jednym słowem co roku zaczyna się coś wielkiego [ZDJĘCIA]](https://przeglad.olkuski.pl/wp-content/uploads/2026/01/1.jpg)

![WOŚP znów połączyła ludzi [ZDJĘCIA]](https://przeglad.olkuski.pl/wp-content/uploads/2026/01/mok_4582.jpg)




