W ramach pierwszoligowych zawodów rozegranych na stadionie AZS AWF w Krakowie poza konkursem w biegu na 400 m juniorów Karol Muzyk osiągnął czas 52.82 s, a w biegu na 800 m Mateusz Klich ustanowił swój rekord życiowy 2.01.63 s.
W Olkuszu odbyły się biegi masowe pod nazwą „Polska Biega”. Na dystansie 3 km Bartosz Karoń zdecydowanie pokonał swoich rywali, a biegający trener IKS – u Olkusz Kazimierz Chechelski zajął IV miejsce. Był on jednocześnie najstarszym uczestnikiem tych zawodów. W kategorii juniorów do lat 19 – stu Adrian Wojtacha zajął I miejsce, a jego siostra Wiktoria Wojtacha II miejsce. III miejsce zajęła Ola Kozieł. Wśród chłopców Kamil Wichary zajął I miejsce.

W dniu 1. czerwca w ramach Makroregionu województw: lubelskiego, rzeszowskiego, małopolskiego i kieleckiego w biegu na 3 000 m Adrian Wojtacha uzyskał czas 9.47.26 s i zajął III miejsce. Biorąc pod uwagę przenikliwe zimno i padający deszcz, rezultat tego 16 – letniego zawodnika uznać należy za bardzo dobry.