1

29.10.2018 r. w naszej szkole odbył się wielki finał konkursu Odblaskowa Szkoła. Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie i nauczyciele, ale również zaproszeni goście. Byli to przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji: pani Marika Guzik- Gajda i pan Marcin Adamek oraz Grupa Olkuskich Motocyklistów z panem Rafałem Krzyszowskim.

Część artystyczna składała się z przedstawienia promującego wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się pieszych po ulicach w okresie jesienno – zimowym. Na scenie zobaczyliśmy różnego rodzaju sytuacje pomagające nam zrozumieć, jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze oraz elementy odblaskowe w naszym ubiorze. W podobnej tematyce utrzymane były wierszyki, piosenki oraz tańce wspaniale zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły. Zgromadzona publiczność miała niepowtarzalną okazję podziwiać pokaz mody odblaskowej. Ach! Co to było za widowisko!! A modelki?! Niejednej wróżymy wspaniałą przeszłość w świecie mody!

2

Widzowie wesoło reagowali na obecność żywych maskotek: „Inspektora Wawelka” oraz „Snooopiego”.  Na podkreślenie zasługuje fakt, że nie tylko scena i aktorzy prezentowali tematykę związaną z ruchem drogowym. Również widzowie na uroczystość przyszli doskonale przygotowani i zaopatrzeni w duże znaki drogowe, transparenty i kamizelki odblaskowe, co z dekoracją i scenografią stanowiło spójną całość. Wszystko po to, byśmy zapamiętali, że bezpieczeństwo na drodze w dużym stopniu zależy od nas.

3Jak przystało na finał, pani dyrektor Małgorzata Goc oraz przedstawiciele KPP wręczyli nagrody laureatom konkursów: plastycznego, wiedzy, na prezentację multimedialną oraz na ulotkę.

Nasi laureaci:
Konkurs plastyczny „Zabłyśnij na drodze” odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:

dla klas I – III
I miejsce – Karol Rakuś z kl. II A,
II miejsce – Alan Stach z kl. III A,
III miejsce – Zofia Eliasz z kl. I B,

dla klas: IV – VIII
I miejsce – Maja Kowalewska z kl. V A,
II miejsce – Mikołaj Dziepak z kl. VI B,
III miejsce – Alan Motyka z kl. VII A;

Konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
I miejsce – Piotr Bielach z kl. VI A
II miejsce – Jakub Zydroń z kl. VIII A
III miejsca – Natasza Januszewska z kl. V C
Hrabia Katarzyna z kl. V A
Alicja Kłosińska z kl. VII A
Wiktoria Waluga z kl. VII A

Konkurs na prezentację multimedialną na temat noszenia odblasków
I miejsce – Marcin Nowosiński z kl. VI B
Konkurs najciekawszą ulotkę: „Noś odblaski”
I miejsce – Igor Czepiela z kl.VIII A

4

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Uważamy jednak, że wszyscy uczestnicy konkursów odnieśli sukces, ponieważ pogłębili i utrwalili bezcenną wiedzę na temat bezpieczeństwa.

5

Dalsze atrakcje związane z tą imprezą czekały na nas na dziedzińcu szkoły. Uczniowie mogli obejrzeć wspaniałe motocykle naszych gości, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Później, w asyście motocykli i funkcjonariuszy policji, udaliśmy się na uliczny happening po Osiedlu Pakuska. Wszyscy maszerowaliśmy w kamizelkach odblaskowych ze znakami drogowymi i transparentami, które wykonały dzieci, aby promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie tylko pogoda nam sprzyjała. Napotykani przechodnie i kierowcy reagowali z sympatią, uśmiechali się, machali nam. Przy okazji, grupa starszych uczniów rozdawała ulotki dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

6

W tej edycji konkursu zatroszczyliśmy się o bezpieczeństwo naszych seniorów. O godzinie 17.00 w stołówce szkolnej odbyła się dla nich wieczornica, która miała walor edukacyjno – rozrywkowy.

Kolejny finał konkursu „Odblaskowa Szkoła” uważamy za bardzo udany. Oprócz zabawy i wielu atrakcji, najważniejsza jego rola – promowanie bezpieczeństwa na drodze i budzenie świadomości, że możemy być za nie odpowiedzialni, zostało osiągnięte.

A. Piątek, U. Ryza

7

8

9

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze