wolne serca1

Około 200 osób uczestniczyło w społecznym zrywie „Wolne Serca” w Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu. Główna ideą tego przedsięwzięcia jest promowanie mody na życie wolne od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Punktualnie o godzinie 12.00 dzieci i młodzież, nauczyciele z tamtejszej szkoły, policjanci, strażacy, członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego wykonywali gest „bicia serca” – wybijaniu rytmu serca towarzyszył naturalny dźwięk dobywający się z głośników. Odezwę społecznością odczytała st. sierż. Marika Guzik-Gajda.

wolneserca3

Gest „bicia serca” wykonywany jest co roku w całej Polsce o tej samej porze, w szkołach, na rynkach, na placach, w wielkich miastach i miasteczkach. Po to by pokazać, że pomimo tego, iż ludzie różnią się miedzy sobą, to potrafią działać wspólnie, by chronić młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

wolneserca2

Tegoroczna akcja została wpisana w happening z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dla uczniów tej szkoły przygotowano wiele atrakcji. Jednym z punktów programu były zajęcia sportowo-rekreacyjne, pokaz sprzętu i wyposażenia policji oraz straży pożarnej. Chętni mogli usiąść za kierownicą radiowozu policyjnego oraz wozu strażackiego. Starsi uczniowie szkoły spotkali się z policjantkami z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, by porozmawiać o uzależnieniach i przemocy w rodzinie. Z kolei młodszym, policjantki przypomniały o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji, poruszania się po drogach pieszo i rowerem. Udzieliły również porad związanych z bezpieczeństwem nad wodą i w górach.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze