wswietobiblioteki

Już w najbliższą sobotę 11 czerwca od godziny 10.00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na „Wielkie Święto Biblioteki” – imprezę na olkuskim Rynku (lub w przypadku niepogody w MOK w Olkuszu), w czasie której będzie można wziąć udział m. in. w koncercie piosenki dziecięcej Moniki Korpusik, teatrze interaktywnym w wykonaniu aktorów Teatru Zagłębia w Sosnowcu i animacjach prowadzonych przez Stację Event na płycie Rynku pod hasłem „Wielki bal na zamku”. Zapraszamy także do namiotów, w których odbywać się będą imprezy towarzyszące. W ramach prezentacji zajęć prowadzonych w Bibliotece zrobimy wspólnie kolorowe papugi i laurki na dzień ojca. Najmłodsi będą również mogli poeksperymentować z Akademią „Bystrzak” w Olkuszu, wziąć udział w pokazowych zajęciach językowych przygotowanych przez Centrum Helen Doron Olkusz, a także skorzystać z atrakcji przygotowanych przez olkuską „Budowlankę”: malowania twarzy i plecenia kolorowych warkoczyków. W namiocie Biblioteki będzie czekać na najmłodszych Bib-Loteria, w której można będzie wylosować m. in. książkę.

Gwarantujemy świetną zabawę dla małych i dużych!

WŚB to podsumowanie projektu „Działania czytelniczo-teatralne Olkusza”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Promocja literatury i czytelnictwa: Partnerstwo publiczno-społeczne”. Wniosek do Instytutu Książki (jako instytucji zarządzającej programem) złożony został przez Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Klucz” z inicjatywy olkuskiej Biblioteki.

Impreza ma na celu promocję olkuskiej Biblioteki i podkreślenie jej roli w organizowaniu życia kulturalnego w regionie. Pragniemy pokazać Bibliotekę jako miejsce otwarte, przyjazne i stosujące innowacyjne rozwiązania, a zawód bibliotekarza jako prestiżowy i potrzebny. Naszym celem jest także podkreślenie roli wolontariuszy i zaangażowanych czytelników w tworzeniu Biblioteki jako miejsca szczególnego i wartościowego.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze