Prawie 1000 osób wystartowało w finałach Małopolskich Igrzysk Młodzieży, Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży w biegach sztafetowych oraz Małopolskiej Licealiady w indywidualnych biegach przełajowych. To największa impreza Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, którą zorganizowano na krakowskich Błoniach. Wśród zawodników nie zabrakło uczniów ze szkół powiatu olkuskiego.

Drugie miejsce w sztafecie 9×800 m wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu. Pobiegły w składzie: Weronika Maciąg, Justyna Pogłódek, Aleksandra Starzyk, Aleksandra Kaleta, Zuzanna Gardała, Zuzanna Rams, Anna Chmielarz, Dagmara Adamczyk, Paulina Głowacka i Karolina Osmenda. W sztafecie biegły również uczennice  z ZS nr 1 w Bukownie (26. miejsce). W tej samej konkurencji chłopcy z SP 1 w Wolbromiu zajęli 30. miejsce, a uczniowie z  ZS nr 1 w Bukownie 33. miejsce.
W Gimnazjadzie świetnie wypadli chłopcy z olkuskiego Gimnazjum nr 3 w sztafecie 10×1000 m. Wicemistrzostwo województwa wywalczyli: Krystian Czapla, Oskar Pilch Dawid Byczek, Paweł Cioch, Maciej Komuński, Michał Sikora, Maciej Majcherkiewicz, Rafał Kocjan, Mateusz Klich i Kacper Bielat. Uczennice z Gimnazjum nr 1 w Wolbromiu  w sztafecie 10x 800 m uplasowały się na 19. lokacie.
Nasza młodzież może pochwalić się także dobrymi wynikami w biegach przełajowych Licealiady. W grupie dziewcząt z rocznika ’93 pierwsza na mecie była Karolina Ślęzak (II LO Olkusz). Na 10. miejscu znalazła się  Aleksandra Cieślik (I LO Olkusz), 12. miejsce zajęła  Aleksandra Wilk (I LO Olkusz), a 24. miejsce zajęła Wioletta Nowak (IV LO). W gronie o rok starszych dziewcząt 19. lokata przypadła Marcie Łaskawiec (ZS nr 3).
W kategorii chłopców rocznik ‘93  czwarty był Bartosz Duda (IV LO), a 20. Wojciech Pasich (I LO Olkusz). Rok starszy Radosław Frycz (I LO Olkusz) w swojej kategorii zajął 7. miejsce. W grupie najstarszych licealistów na dystansie 1500 m drugą lokatę wywalczył Bartłomiej Karoń (II LO), czwartą Dominik Krawczyk (ZS nr 3), a piątą Grzegorz Majcherkiewicz (ZS nr 3). Kamil Mystek (ZS nr 4)  zajął 23. miejsce.