tajfuny 1

Na obiektach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się lekkoatletyczne zawody regionalne Olimpiad Specjalnych, które zgromadziły ponad setkę uczestników z całej Małopolski. Olkusz na tym mitingu również miał swoją  reprezentację.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Stowarzyszenie Otwartych Serc Aktywnych Kobiet czterokrotnie stawali na podium, z czego Tomasz Gola w biegu na 100 metrów oraz Łukasz Gancarz w skoku w dal sięgnęli po złote medale. Srebrne krążki za 2. miejsca w pchnięciu kulą kobiet oraz biegu na 100 m odebrali ponadto Aneta Bondar i ponownie Łukasz Gancarz.

– Nasi sportowy reprezentowali klub „Tajfuny” pod patronatem Achilles International Poland, działający przy olkuskim WTZ-cie. Jak zwykle przy takich zawodach pomimo zaciętej rywalizacji panowała doskonała, rodzinna atmosfera. To nie pierwsze sukcesy naszych podopiecznych. Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych, równie udanych startów – mówi Anna Mrówka, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olkuszu.

Achilles International Poland to krajowy odpowiednik globalnego klubu założonego przez Dicka Trauma w 1983 roku. Jego powstanie miało zachęcić osoby niepełnosprawne do udziału w sportach lekkoatletycznych. Achilles stał się międzynarodową organizacją zapewniającą wsparcie, szkolenie i wiedzę techniczną biegaczom na wszystkich poziomach. Do klubów przyjmowane są osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności: upośledzeniem wzroku, udarami, porażeniem mózgowym, paraplegią, zapaleniem stawów, amputacjami, stwardnieniem rozsianym, mukowiscydozą, czy nowotworami. Z pomocą przewodników sportowcy uczestniczą w treningach i zawodach, używając kul czy wózków inwalidzkich. Część sportowców startuje również bez pomocnych sprzętów.

tajfuny 2

Fot. WTZ Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze