Po raz kolejny wigilijny stół połączył potrzebujących mieszkańców Olkusza. Na świąteczną wieczerzę zaprosił Caritas i Ośrodek Pomocy Społecznej w Olkuszu.

-Niech te Święta będą dla Was czasem pełnego spokoju, spotkań z życzliwymi ludźmi, a rodzący się Chrystus wnosi w nasze życie jak najwięcej uśmiechu i radości. Bardzo się cieszę, że mogę tu dziś z Wami być – tak świąteczne spotkanie rozpoczął ks. Łukasz Gładki, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

W olkuskiej siedzibie Caritasu co roku goszczą na Wigilii osoby potrzebujące, starsze, samotne. Na wigilijnym spotkaniu nie mogło zabraknąć licznej grupy seniorów z działającego przy ul. Żuradzkiej Dziennego Domu Seniora.

-Dziękuję, że przyjęliście zaproszenie w ten piękny czas przygotowań do Świąt. To czas zadumy, refleksji nad sobą, nad własnym życiem. Każdy z nas ma na tyle duże i ciepłe serce, aby przyjąć nowonarodzoną miłość. Do tego potrzebna jest tylko wiara i nadzieja, a ta miłość przyjdzie sama i tego Państwu życzę – mówiła dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu Magdalena Jajkiewicz.

Świąteczne spotkania są okazją do wspólnego kolędowania, modlitwy i połamania się opłatkiem. W tym roku mieszkańcy składali sobie życzenia m. in. z proboszczami olkuskich parafii: ks. Mieczysławem Miarką i ks. Stanisławem Parkitą, przedstawicielami OPS-u, olkuskiego magistratu oraz Caritasu.

Podczas wigilijnej wieczerzy rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w wykonaaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Osieku pod kierunkiem Doroty Nowak. O wigilijne potrawy zadbały panie z olkuskiej siedziby Caritasu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze