DSCF8033

W minioną sobotę w remizie OSP w Bukownie uroczyście obchodzono jubileusze pożycia małżeńskiego. W obecności lokalnych władz, zaproszonych gości, przyjaciół i bliskich świętowano żelazne, diamentowe i złote gody.

 

– To zaszczyt, by w dniu dzisiejszym uczestniczyć w tak ważnej dla państwa i państwa bliskich uroczystości – zwróciła się do jubilatów Renata Piekoszewska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bukownie. – Państwa obecność tutaj świadczy o tym, że zawierając związek małżeński, odpowiedzialnie zdecydowaliście się państwo na wspólne przeżywanie tego, co przyniesie niespodziewana przyszłość. Z pewnością przeżyliście państwo wspólnie wiele chwil szczęścia, radości, czasem pewnie zdarzały się chwile smutku, nie brakowało codziennych kłopotów, ale wspierając się wzajemnie i przezwyciężając trudy życia, doczekaliście się państwo tak znaczących jubileuszy.

W minioną sobotę przybyłe pary uroczyście świętowały 65-, 60- i 50-lecie pożycia małżeńskiego. Najlepszym życzeniom, gratulacjom i wzruszeniom nie było końca. Pary obchodzące 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego zostały udekorowane specjalnym odznaczeniem – Medalem Róży, nadanym przez Prezydenta RP. Medale oraz okolicznościowe legitymacje zostały jubilatom wręczone przez gospodarza miasta. Wszystkie pary otrzymały okolicznościowe dyplomy, kwiaty i symboliczne upominki.

Część oficjalną imprezy zakończyła tradycyjna lampka szampana oraz uroczyście odśpiewane „Sto lat”. W drugiej, nieoficjalnej części spotkania zaproszeni goście świętowali przy muzyce i smacznym poczęstunku.

Jubileusze zawarcia związku małżeńskiego to uroczystości wyjątkowe. To święto nie tylko samych jubilatów, ale również ich rodzin, przyjaciół i bliskich. Te spotkania, przebiegające w serdecznej atmosferze, dają przykład młodym pokoleniom, jak ważna jest głęboka miłość, więzy rodzinne i utrzymywanie rodzinnych tradycji. To wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata i refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi.

Urząd Stanu Cywilnego w Bukownie już dziś zaprasza pary, które w przyszłym roku będą obchodzić podobne jubileusze, do zgłaszania tego faktu do 15.01.2017 r. do ww. urzędu.

DSCF7902

DSCF7951

DSCF7970

DSCF8024

 

DSCF8028

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mini
mini
6 lat temu

A widzę że tym razem Pani Gądek butów nie ściągała i na boso nie chodziła

Młody
Młody
6 lat temu

„Pary obchodzące 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego zostały udekorowane specjalnym odznaczeniem – Medalem Róży, nadanym przez Prezydenta RP. Medale oraz okolicznościowe legitymacje zostały jubilatom wręczone przez gospodarza miasta.”

A ja się zastanawiam jaką rola w tej uroczystości przypadła Pani Poseł Lidii Gądek bo widzę ją w samym centrum na zamieszczonych fotkach a w artykule ani słowa że była tam obecna, no chyba że należała do jubitatów …