herb olkusza

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
W imieniu Pani Małgorzaty Bień – Przewodniczącej Rady Miejskiej, Pana Romana Piaśnika – Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, w nawiązaniu do stanowiska Pana Pawła Piasnego – Starosty Olkuskiego, uprzejmie informuję, że  nie będzie prowadzona dalsza polemika na łamach prasy.

Sprawy Gminy i jej Mieszkańców winny być załatwiane w formie wzajemnych negocjacji, na zasadzie partnerstwa, a nie dyktatu i narzucania własnej woli innym. Cieszy deklaracja Pana Starosty o chęci prowadzenia rozmów w sprawach ważnych dla Gminy Olkusz. Współpraca Gminy i Powiatu jest potrzebna do tego, aby skutecznie odpowiadać na potrzeby Mieszkańców.

Nie może być jednak tak, że pomija się oficjalne kanały komunikacji między samorządami, ograniczając wyrażanie troski o Gminę Olkusz do publikacji komunikatów w prasie bądź w mediach społecznościowych. Uwłacza to godności Mieszkańców Gminy Olkusz, którzy oczekują skutecznej współpracy Gminy i Powiatu, a dotychczasowe formy debaty odnosiły efekt wręcz odwrotny.

Pani Przewodnicząca Małgorzata Bień oraz Pan Burmistrz Roman Piaśnik wyrażają nadzieję, że już nigdy nie zajdzie konieczność powrotu do takiej formy dyskusji. {jcomments off}

Michał Latos
Rzecznik Miasta i Gminy Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze