Olkusz

W dniu 9 września 2023 r. godz. 10.00 na Stadionie Sportowym w Olkuszu, przy ulicy 29 – Listopada odbyły zawody służb mundurowych w piłce nożnej na rzecz chorego Nikosia a także event sportowy dla dzieci z dysfunkcjami. Wszystkie zebrane środki zostały przeznaczone na ten szczytny cel.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10. W tym dniu na olkuskim stadionie zagrały w piłkę nożną 4 drużyny – funkcjonariusze i  pracownicy zaprzyjaźnionych komend. Laureatem zmagań sportowych okazała się drużyna reprezentująca Komendę Miejską Policji w Krakowie. II miejsce zajęła Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu. Na III miejscu uplasowali się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu. Z kolei IV miejsce zajęli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Puchary laureatom wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu insp. Jarosław Klich, Prezes  Ludowego Klubu Sportowego Janusz Mentlewicz oraz główny sponsor, właściciel firmy Marlibo-Medica w Olkuszu Jacek Czekaj. To sportowe przedsięwzięcie odbywało się na rzecz małego Nikosia – syna naszego kolegi, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, którego leczenie i rehabilitacja wymaga odpowiedniego sprzętu. Wszystkie zebrane środki przez wolontariuszy przeznaczono na ten szczytny cel. Na zakończenie rozgrywek sportowych przyjechał wraz z rodzicami nasz mały bohater Nikoś Woźniak, z którym piłkarze zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.  Tę część imprezy rodzice Nikosia zakończyli podziękowaniami i wielkimi słowami uznania skierowanymi do sponsorów i wszystkich osób biorących udział w tym wydarzeniu.  

Kolejnym ważnym punktem tego programu było bieganie, chodzenie, jazda na rowerze wokół stadionu i na bieżni. Za każde okrążenie uczestnika, sponsor wpłacał na rzecz fundacji, a tym samym dzieci z dysfunkcjami określone środki. Do akcji przyłączyły się całe rodziny, kobiety z dziećmi, seniorzy, kluby sportowe, policjanci i strażacy. Zebrało się prawie 1.300 uczestników, którzy wspierali to zacne przedsięwzięcie.

Sponsor przygotował również wiele atrakcji dla uczestników imprezy. Były gry, zabawy dla dzieci  na dmuchańcach, wata cukrowa i grill  a także występy artystyczno-taneczne.  

Chętnych do zabawy nie brakowało. Każdy mógł znaleźć dla siebie miejsce na odpoczynek.

Mimo trudnych czasów po raz kolejny społeczność lokalna udowodniła, że można zawsze liczyć na ich dobroć. Imprezie towarzyszyła cudowna atmosfera…wspaniali ludzi…wielkie serca.

KPP Olkusz
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze