basen1

Na 20 czerwca wyznaczono ostateczną datę inauguracji sezonu letniego w Kompleksie Basenowo – Rekreacyjnym OSW Czarna Góra. W basenach jest już woda, teraz trzeba jedynie zaczekać na uruchomienie przez firmę zewnętrzną systemu uzdatniania wody. Jeśli w najbliższych godzinach MOSiR dostanie zgodę na otwarcie bram kąpieliska, to być może już nawet w nadchodzący weekend będzie można wskoczyć do basenu.

Optymistyczne prognozy pogody spowodowały, że mimo wcześniejszych ustaleń, być może uda się otworzyć basen o tydzień wcześniej. Wielu olkuszan chciało pływać w basenie już na początku czerwca. – Za oknem panują upały, a w basenach nie ma jeszcze wody! – takie głosy docierały do nas po ostatnim gorącym weekendzie. Rzeczywiście, wody w basenowych nieckach do 5 czerwca nie było, ale wraz z nowym tygodniem woda się pojawiła. – Prace remontowe rozpoczęliśmy już w połowie kwietnia a zakończyliśmy w miniony poniedziałek. Było ich w tym roku niespodziewanie dużo,a dotyczyły głównie naprawy wodoszczelnych powierzchni basenowych oraz powierzchni wyłożonych płytkami ceramicznymi. Niestety, nie wszystkie miejsca wymagające remontu ujawniają się w tym samym czasie. Dopiero kilkudniowe intensywne nasłonecznienie powoduje, że stają się widoczne. Naprawa powierzchni wodoszczelnych wymaga ułożenia na suchym podłożu kilku warstw specjalistycznych materiałów, więc tego typu prace mogą być prowadzone tylko w określonych warunkach pogodowych, bez deszczu i słońca. Wszystkie te czynności muszą być wykonane przed nalaniem wody – mówi dyrektor MOSiR-u Dariusz Murawski, któremu podlega kompleks basenowy na Czarnej Górze.

– W poniedziałek zaczęliśmy zalewanie niecek wodą. Aby wszystkie baseny zostały napełnione, potrzebujemy do tego dwóch, trzech dni. Później pozostanie już tylko uruchomienie skomplikowanego systemu uzdatniania wody oraz jej badanie – dodaje dyrektor Murawski.

Kompleks Basenowo – Rekreacyjny wchodzący w skład OSW Czarna Góra ma już 14 lat. Technologia jego budowy nie należy do najnowszych, a więc i czas przygotowania basenów do użyteczności publicznej zabiera dużo więcej czasu aniżeli choćby w Bukownie, gdzie niecki basenowe są wyłożone stalą nierdzewną. Przy tej technologii uruchomienie basenów nie wymaga aż tak dużych nakładów pracy. Wystarczy je wyczyścić i zalać wodą. Mimo to inaugurację sezonu basenowego u naszych sąsiadów wyznaczono na piątek 26 czerwca. Dzień później otwarty zostanie np. Ośrodek Rekreacyjny „Basen-Kąty” w Chrzanowie.

– Pracujemy na okrągło, nawet w dni świąteczne. Wszystko po to, aby w jak najkrótszym terminie umożliwić olkuszanom korzystanie z basenów. Oskarżanie pracowników MOSiR o opieszałość jest brakiem poszanowania ciężkiej pracy tych ludzi, którzy bez względu na warunki pogodowe wykonują wszystkie prace jakie muszą być wykonane – przekonuje Dariusz Murawski. Choć wielu mieszkańców już od kilku dni sugeruje opieszałość w działaniach pracowników MOSiR-u, olkuskie kąpielisko, wzorem siedmiu ostatnich lat, zostanie otwarte najwcześniej w regionie.

Jeżeli nie uda się otworzyć bram basenu w najbliższy weekend, z całą pewnością nastąpi to 20 czerwca. To ostateczna data uruchomienia kompleksu, które wzorem poprzednich lat funkcjonować będzie do ostatniego dnia sierpnia. Użytkownicy będą mieli możliwość skorzystania z dużego basenu sportowego, zjeżdżalni wodnej „Anakonda”, pięciu brodzików, placu zabaw, boisk do siatkówki – także tej w plażowym wydaniu i koszykówki oraz z osiemnastu stanowisk do minigolfa.

basen2

Kompleks Basenowo – Rekreacyjny przy ul. 29-listopada czynny będzie siedem dni w tygodniu w godzinach 9:00 – 19:00. Dzieci do 6. roku życia mają wstęp bezpłatny, dzieci i młodzież ucząca się zapłacą za bilet 6 zł, a dorośli 11 zł (po godz. 16:00 kolejno 4 i 6 zł). Bilet rodzinny to wydatek rzędu 26 zł. Specjalne ulgi przewidziano dla emerytów i rencistów (6 zł) oraz dla osób niepełnosprawnych (2 zł + opiekun bezpłatnie). W weekendy ceny biletów – tych dla dorosłych i rodzinnych, będą o złotówkę wyższe.

Informacja z dokładną datą udostępnienia basenu zostanie umieszczona na stronie internetowej MOSiR, na jego facebookowym koncie oraz na łamach Przeglądu Olkuskiego.

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
9ihaolosunshinepavvżorż Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
9iha
9iha

w tym roku o wiele za późno

pavv
pavv

Ten basen to była bezsensowna inwestycja w wykonaniu Janusza Dudkiewicza, który następnie tak zmanipulował ówczesnego burmistrza, że za drobne został współwłaścicielem PGK którego właścicielem był urząd miasta. Powstało nie-wiadomo-co czynne przez góra 20 dni w roku. No ale to może taka olkuska moda? Banków u nas jak w Genewie, ciuchowni jak w Paryżu, aptek jakbyśmy mieli jutro wszyscy umrzeć…

olo
olo

Tu można ocenić i rozliczyć z obietnic naszych polityków http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/ Niektóre komentarze dają do myślenia…

sunshine
sunshine

[quote name=”żorż”]Pierwszy zjazd na Anakondzie na otwarcie wykona sam Burmistrz Roman Piasnik[/quote]
Zaproście Gajdziszewskigo z Bukowna on ma już doświadczenie w zjazdach pojadą razem o i może jeszcze Kmita dołączy 😆

pavv
pavv

Tą zjeżdżalnią to bym się tak nie chwalił, bo zwykle jest nieczynna, a jak już otworzą to kilometrowa kolejka się robi. Dlaczego nie może być jak na innych basenach w Polsce czy też za granicą, że u góry działają światła zielone i czerwone, a na dole siedzi ratownik, ma baczenie na zjeżdżalnię i baseny obok.

żorż
żorż

Pierwszy zjazd na Anakondzie na otwarcie wykona sam Burmistrz Roman Piasnik

Młody
Młody

Kiedy w końcu wykażą się elastycznością decyzyjności uzależnioną od warunków pogodowych, no i jeszcze ta Karta Dużej Rodziny – czy zniknęła podobnie jak Komorowski ?

qba
qba

szkoda że nie 30 sierpnia 😉