kazik p bo

W tym roku szkolnym I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu nawiązało współpracę z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Współpraca ta obejmuje m.in. objęcie patronatem klas matematyczno-geograficznych przez Wydział Nauk o Ziemi UŚ, rozwój kontaktów w sferze działań dydaktycznych pomiędzy Uniwersytetem a szkołą, stwarzanie warunków dla rozwijania indywidualnych zainteresowań i umiejętności uczniów, pracę z uczniami szczególnie uzdolnionymi, wspomaganie ich rozwoju przez pracowników Uniwersytetu. Uczniowie będą uczestniczyć w wykładach i zajęciach prowadzonych przez pracowników akademickich zarówno na terenie uczelni jak i szkoły, będą brać udział w organizowanych Nocach Geografów, Giełdzie Minerałów i innych innowacjach edukacyjnych.

Dla klasy pierwszej o profilu matematyczno-geograficznym w roku szkolnym 2015/2016 przygotowaliśmy także inne ciekawe i atrakcyjne propozycje zajęć. Kontynuowany będzie projekt edukacyjny z geografii i przedsiębiorczości w Kopalni Soli „Wieliczka”. Zgodnie z jego założeniami, w podziemnych wyrobiskach odbywają się nowatorskie lekcje dla młodzieży opierające się na eksperymentach z zakresu geografii, geologii, hydrologii, które uczeń wykonuje samodzielnie pod kierunkiem doświadczonych geologów. Na trasie turystycznej licealiści realizują drugi projekt z przedsiębiorczości, opracowując strategię marketingową m.in. dla tej kopalni. Całość projektu będzie realizowana pod ziemią na głębokości 135 metrów.

W związku z realizacją wyżej wspomnianych zajęć uczniowie otrzymają do swojej dyspozycji tablety przydatne do wykonywania proponowanych przedsięwzięć. Ponadto będą je wykorzystywać na zajęciach ekonomii w praktyce, prowadzonych w całości multimedialnie z wykorzystaniem Internetu.

Klasa matematyczno -geograficzna daje możliwość wyboru wielu nowoczesnych kierunków studiów zarówno geograficznych, geologicznych, ekonomicznych, społecznych jak i politechnicznych.

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do kontynuowania edukacji  w klasie o profilu matematyczno-geograficznym – wybierz z nami swoją przyszłość!!!

I LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze