1

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego nabiera tempa. Tym razem do Olkusza przyjechała europosłanka Róża Thun, kandydatka Koalicji Europejskiej w okręgu małopolsko – świętokrzyskim.

Róża Thun zasiada w europarlamencie od dwóch kadencji. Podczas poniedziałkowego spotkania w olkuskiej „Victorii” opowiadała „na czym polega ta robota w Brukseli”. Do tej pory zajmowała się m. in. budżetem dla Polski, walką z podwójną jakością produktów, poprawą bezpieczeństwa na drogach, zniesieniem opłat za roaming czy obroną praworządności w Polsce.

2

A co dalej? – Musimy iść razem przeciw populistom. Polska nagle stała się przykładem, że można. Jestem zadowolona, że to się udało. Unia Europejska ma swoje motto: „Zjednoczeni w różnorodności”. Każdy z nas jest inny, szanujemy tę różnorodność. My też jesteśmy zjednoczeni w różnorodności, ale łącza nas pewne wartości. Chcemy w Polsce demokracji, wolnych sadów, mocnego członkostwa w UE, poszanowania konstytucji i drugiego człowieka – tak o Koalicji Europejskiej mówiła Roża Thun.

4

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie medali „Róże Europy” z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Medale to podziękowanie za działalność na rzecz lokalnej społeczności, dbanie o pozytywny wizerunek Olkusza i pracę z młodzieżą. „Róże Europy” otrzymali: Genowefa Bugajska (prezes Stowarzyszenia Miasta Partnerskie), Grzegorz Tomsia (były dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olkuszu), Marek Krzykawski (przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego w Olkuszu), Kazimierz Skalniak (szef Jurajskiego Klubu Oyama Karate), Małgorzata Rams (przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Lgocie Wolbromskiej) oraz nieobecni na poniedziałkowym spotkaniu: Józefa Kamionka (przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Źródełko” w Kolbarku, ks. Tadeusz Budacz (proboszcz parafii polsko -katolickiej w Małobądzu), Tomasz Smętek (sołtys Załęża).

3

5

6

7

8

10

11

12

13

14

1516

17

18

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Heraklit
Heraklit
5 lat temu

Mam nadzieję, że w „Viktorii” zebrali się wszyscy Pani zwolennicy w Olkuszu, cieszę się, że jest Was tak „sporo”, nie ukrywam, że chciałbym, aby Pani nigdy więcej nikogo nigdzie nie reprezentowała. Jest na YT film pełen grozy, jaki ukazuje Panią w wywiadzie dla niemieckiej telewizji – zmanipulowanej od podstaw. Ufam, że ta groza wiejąca z Pani oczu pochodzi od nieczęstego podróżowania tym środkiem masowej komunikacji. To co Pani mówi, nie nadaje się do komentowania. Jeśli chciałaby Pani poznać prawdę o sobie, trzeba stanąć na Rynku Głównym (specjalna scena istnieje) dać drugi mikrofon w obieg wyborcom, a nie robić mikro celebry w ściśle wybranym gronie. Wasze zaangażowanie w wybory do PE (listek figowy nieformalnych działań KE ) , ciała nie mającego żadnej mocy sprawczej, głosującego w ciemno (bez zliczeń głosów) podsuwane prawo, jest podyktowane zdobyciem ogromnych pieniędzy – najlepsza polska gazeta (żadna z 3 niemieckich koncernów mających 90% prasy) Warszawska Gazeta podaje, że średnio rozgarnięty poseł PE wyciągnie lekko 2 mln zł podczas jednej kadencji. Miała Pani już 2, od siebie dodam o 2 za dużo. Haniebne głosowanie za sankcjami przeciw Polsce przekreśla Panią i całą gromadę posłów, którzy wtórowali Pani w tym procederze. Posłuchajcie Na YT posła PE Sośnierza, młodego wilka, który wie po co tam się znalazł.

curyk1
curyk1
5 lat temu

Mojego głosu „szanowna Pani -??” walcząca o dobrobyt niemiecki, a niszcząca nasze dobra narodowe, z pewnością nie dostaniesz!!!