Wolbrom

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mieszkańców województwa śląskiego w wieku  31 i 41 lat, którzy włamali się do parafii w Wolbromiu i ukradli pieniądze.  Okazało się, że 41-latek ma na sumieniu włamania do kilkunastu plebanii na terenie Śląska i Małopolski.  

Do kradzieży z włamaniem na terenie jednej z wolbromskich parafii doszło 26 stycznia br. między godziną 14 a 15. Sprawcy włamali się do plebanii i  po splądrowaniu pomieszczenia ukradli pieniądze. Policjanci ustalili 2 osoby, które zaangażowane były w ten proceder. Byli to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku 31 i 41 lat. 1 marca 2023 roku mężczyźni zostali zatrzymani przez olkuskich kryminalnych na terenie województwa śląskiego.

W czwartek  (02.03. br.) śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty kradzieży z włamaniem. Gromadząc materiał dowodowy śledczy ustalili, że 41-latek w okresie od października 2022 roku do stycznia 2023 dokonał jeszcze kilkunastu innych kradzieży z włamaniem do plebanii znajdujących się głównie na terenie województwa śląskiego.

2 i 3 marca podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu. Na wniosek śledczych, poparty przez olkuską prokuraturę, 3 marca br. Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. W piątek  (3.03. br.)  mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia. W związku z tym, że 41-latek działał w warunkach recydywy i był już z skazany prawomocnym wyrokiem za podobne przestępstwa, w tym kradzieże i włamania grozi mu znacznie większy wymiar kary, nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze