głosowanie pilot

Odpowiadamy na prośby naszych internatów, którzy dopytują się, jak radni głosowali w sprawie nowych taryf za wodę i ścieki. Prezentujemy zatem wyniki głosowania z ostatniej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu.

Na sesji było obecnych 20 radnych (bez Jarosława Gałki). Za przyjęciem przedstawionych stawek opowiedziało się 13 radnych: Małgorzata Bień, Apolinary Ćwięczek, Janusz Dudkiewicz, Henryk Gamrat, Dariusz Kasprzyk, Jan Kucharzyk, Jerzy Kwaśniewski, Grzegorz Lipiński, Stanisław Łydka, Michał Masłowski, Małgorzata Postołek, Ryszard Ryza i Wojciech Wadas.

Przeciw było 7: Józef Filas, Ewa Kiełtyka, Michał Mrówka, Wojciech Ozdoba, Wojciech Panek, Grzegorz Tomsia i Tomasz Zaborowski.

Zgodnie z podjętą uchwałą, nowe stawki dla czterech gmin: Olkusza, Klucz, Bukowna i Bolesławia na przyszły rok kształtują się na poziomie: 6,33 zł brutto za 1 m3 wody i 10,18 zł za 1 m3 ścieków. Radnych czeka jeszcze podjęcie uchwały w sprawie dopłat z budżetu gminy, tak, by ceny wody i ścieków dla mieszkańców zostały utrzymane na dotychczasowym poziomie (6,06 zł brutto i 9,19 zł brutto).

Do tematu rosnących opłat za wodę i ścieki, prognoz na kolejne lata oraz kosztów funkcjonowania Przedsiębiorstwa Wodociagów i Kanalizacji niebawem powrócimy na naszych łamach.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ixik
ixik
8 lat temu

Czas odwołać romana piaśnika, tyle razy obiecywał zmiany, a jak jest po roku jego „rządów” to przecież wszyscy widzimy.[/quote]

pierona nie piszmy! źle o Romanie, bo jeszcze zawału dostanie i nam go do św Pietra odwołają!!!!

oszukał
oszukał
8 lat temu

[quote name=”Józko”][quote name=”Napoleon B.”][quote name=”Józef Piłsudski”][quote name=”kiedy referendum ?”]Dziś w Chrzanowie odbywa się referendum w sprawie odwołania burmistrza. O jego przeprowadzeniu postanowiła we wrześniu na nadzwyczajnej sesji Rada Miasta Chrzanowa. Radni zarzucają burmistrzowi m.in. brak umiejętności zarządzania finansami gminy i brak wizji dalszego rozwoju miasta.

Kiedy wreszcie doczekamy się referendum w sprawie odwołania olkuskiego burmistrza Romana Piaśnika?[/quote]
”BIĆ KUR.Y I ZŁODZIEI” wybić do pnia,a korzenie 8) 😳 😥 wyrwać i żywcem spalić!!!!!!!![/quote]
Napoleon-mówił,że kwatermistrza w wojsku po dwóch latach można bez sądu rozstrzelać.TAK TO WYGLĄDA Z KORYCIORZAMI.[/quote]
CHRZANÓW ODWOŁAŁ BURMISTRZA W NIEDZIELNYM REFERENDUM[/quote]

Czas odwołać romana piaśnika, tyle razy obiecywał zmiany, a jak jest po roku jego „rządów” to przecież wszyscy widzimy.

Józko
Józko
8 lat temu

[quote name=”Napoleon B.”][quote name=”Józef Piłsudski”][quote name=”kiedy referendum ?”]Dziś w Chrzanowie odbywa się referendum w sprawie odwołania burmistrza. O jego przeprowadzeniu postanowiła we wrześniu na nadzwyczajnej sesji Rada Miasta Chrzanowa. Radni zarzucają burmistrzowi m.in. brak umiejętności zarządzania finansami gminy i brak wizji dalszego rozwoju miasta.

Kiedy wreszcie doczekamy się referendum w sprawie odwołania olkuskiego burmistrza Romana Piaśnika?[/quote]
”BIĆ KUR.Y I ZŁODZIEI” wybić do pnia,a korzenie 8) 😳 😥 wyrwać i żywcem spalić!!!!!!!![/quote]
Napoleon-mówił,że kwatermistrza w wojsku po dwóch latach można bez sądu rozstrzelać.TAK TO WYGLĄDA Z KORYCIORZAMI.[/quote]
CHRZANÓW ODWOŁAŁ BURMISTRZA W NIEDZIELNYM REFERENDUM

kukis i petro
kukis i petro
8 lat temu

[quote name=”EKG”][quote name=”Milion”]Do frankiewicza , mylisz się i to znacznie bo , miesięcznie poseł wyciąga ze wszystkimi dodatkami około 49900 i przyjmując ze 50 tysięcy pomnóż to przez 12 a wyjdzie ci jakieś 600000 na rok i pomnóż to przez 4 lata daje to 2400000 słownie dwa miliony czterysta , i jeszcze razy 2 -dwiekadencje-to robi się niezła sumka ,prawie 5000000 ,słownie pięć milionów i dodaj do tego jeszcze obecną kadencje to wynik jest imponujący 7 500000 miliona i warto było pani nawarowa i jej sztabie bić się o takie piniądze , cały pani sztab z Frankiem , gertrudem , Grzesiem Heńkiem Michałem Wojtkiem i innymi by się pozywil , a tak co ? Wydała pani -myśle że ze 100 000 i efekt marny , a swoją drogą skąd taką sumkę tak młoda osoba miała ?[/quote]

Michał, ty już kota dostajesz na tym forum, przestań się już produkować bo wieku 31 lat zejdziesz z tego świata na zawał i nie doczekasz jak cię będą odwoływać..[/quote]

To Nasz Poseł tyle bierze KASY?????????

kukis
kukis
8 lat temu

A Dudi zaciera ręce i tak trzymać.

kiedy referendum ?
kiedy referendum ?
8 lat temu

Dziś w Chrzanowie odbywa się referendum w sprawie odwołania burmistrza. O jego przeprowadzeniu postanowiła we wrześniu na nadzwyczajnej sesji Rada Miasta Chrzanowa. Radni zarzucają burmistrzowi m.in. brak umiejętności zarządzania finansami gminy i brak wizji dalszego rozwoju miasta.

Kiedy wreszcie doczekamy się referendum w sprawie odwołania olkuskiego burmistrza Romana Piaśnika?

EKG
EKG
8 lat temu

[quote name=”Milion”]Do frankiewicza , mylisz się i to znacznie bo , miesięcznie poseł wyciąga ze wszystkimi dodatkami około 49900 i przyjmując ze 50 tysięcy pomnóż to przez 12 a wyjdzie ci jakieś 600000 na rok i pomnóż to przez 4 lata daje to 2400000 słownie dwa miliony czterysta , i jeszcze razy 2 -dwiekadencje-to robi się niezła sumka ,prawie 5000000 ,słownie pięć milionów i dodaj do tego jeszcze obecną kadencje to wynik jest imponujący 7 500000 miliona i warto było pani nawarowa i jej sztabie bić się o takie piniądze , cały pani sztab z Frankiem , gertrudem , Grzesiem Heńkiem Michałem Wojtkiem i innymi by się pozywil , a tak co ? Wydała pani -myśle że ze 100 000 i efekt marny , a swoją drogą skąd taką sumkę tak młoda osoba miała ?[/quote]

Michał, ty już kota dostajesz na tym forum, przestań się już produkować bo wieku 31 lat zejdziesz z tego świata na zawał i nie doczekasz jak cię będą odwoływać..

Milion
Milion
8 lat temu

Do frankiewicza , mylisz się i to znacznie bo , miesięcznie poseł wyciąga ze wszystkimi dodatkami około 49900 i przyjmując ze 50 tysięcy pomnóż to przez 12 a wyjdzie ci jakieś 600000 na rok i pomnóż to przez 4 lata daje to 2400000 słownie dwa miliony czterysta , i jeszcze razy 2 -dwiekadencje-to robi się niezła sumka ,prawie 5000000 ,słownie pięć milionów i dodaj do tego jeszcze obecną kadencje to wynik jest imponujący 7 500000 miliona i warto było pani nawarowa i jej sztabie bić się o takie piniądze , cały pani sztab z Frankiem , gertrudem , Grzesiem Heńkiem Michałem Wojtkiem i innymi by się pozywil , a tak co ? Wydała pani -myśle że ze 100 000 i efekt marny , a swoją drogą skąd taką sumkę tak młoda osoba miała ?

górnicza
górnicza
8 lat temu

[quote name=”kabaret”][quote name=”Pigwa”][quote name=”pic,pic”]Największy populista to Mrówka i jemu podobni.[/quote]
Sprawdziłam, radny Mrówka 186 głosów. Wierzyć się nie chce że ktoś z takim słabym poparciem wszedł do Rady Miejskiej i to z pierwszego miejsca na liści. A co by było jakby był trzeci lub piaty. A pozostali z PiS mają trochę więcej. Jedna kadencja nic więcej.[/quote]
Heniu, od początku kadencji chodzileś jak paw, twierdząc ze tobie należy sie przewodniczący rady miejskiej bo ty masz 503 GŁOSY i każdy ma Cię całować wiesz gdzie. Dałeś sie ugrać ryzie, zabraliscie jeszcze3 osoby i robicie klubik. Stracisz stary wice jeszcze w tym roku

Bucok TW
Bucok TW
8 lat temu

NIECH ŻYJE PZPR NIECH ŻYJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NA CZELE Z TOWARZYSZAMI??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

ixik
ixik
8 lat temu

[quote name=”frankiewicz”]skoro Mrówka i jego koledzy tak dobrze liczą, to ja bym podliczył za ile się radny Kmita pracuje (w sumie wydaje mi się że do roku i tak zostanie z niego spuszczony, bo w sumie PiS już nie jest Piaśnikowi zbytnio potrzebny) i ile Osuch wyciąga miesięcznie. „
No tak jesteśmy dumni z Twojego prezesa za jedynie 160tyś – biedaczysko.
Ciekawe czy jak piekarz zrobi inwestycje to też będzie mógł podnieś cenę wyrobu ile mu się podoba. Pracuje w naszych „wodnychciągach” 240 osób czy jest zatrudnionych? Podejrzewam, że przekraczamy już liczbę zatrudnionych w wodociągach w Wiedniu.
Ty naprawdę myślisz, że ludzie są aż tak głupi? 240 osób – za tyle lat to powinniście własnymi siłami doprowadzić kanalizację do każdego domu. Tylko trzeba było zatrudniać pracowników do pracy a nie pociotków burmistrzów i wójtów, byłych starostów itp.
Wiesz łatwiej mi zrezygnować z autobusu, przeżyć wynagrodzenie posła takiego czy owego mam w dupie Trybunał Konstytucyjny i każdy inny ale cena wody mnie bezpośrednio dotyczy. Wszystkim tym, którzy przyczyniają się do jej ceny podziękuję przy następnych wyborach.

ixik
ixik
8 lat temu

Do burmistrza Piaśnika nie można mieć pretensji obiecał zmiany i są – taryfy za wodę i ścieki.
Jedyny polityk który dotrzymuje słowa.

Norek
Norek
8 lat temu

Sprawdzić zatrudnienie w związku. Czy tam jest potrzeba zatrudniać te wszystkie osoby. Może panie burmistrzu tam też potrzeba poszukać oszczędności. Dopłacać parę milionów żeby utrzymywać być może niepotrzebne etaty.

Oleh
Oleh
8 lat temu

[quote name=”y7045rh”]Pali się grunt pod nogami pisiorkom, oj pali.[/quote]
Prawdy nie da wam się zaminusować.

Pyrkosz, Pyrkosz
Pyrkosz, Pyrkosz
8 lat temu

Na stronie dobrzy politycy.pl-gmina olkusz, pierwsza piątka to Panek, Mrówka, Filas, Zaborowski i Ozdoba. Jak sobie zagłosowali to tak mają no i niech się chłopcy cieszą. Najlepsi politycy w gminie – śmiech na sali.

kabaret
kabaret
8 lat temu

[quote name=”Pigwa”][quote name=”pic,pic”]Największy populista to Mrówka i jemu podobni.[/quote]

Panie Boże chroń Gminę Olkusz od takiego nasienia, które sieje tylko nienawiść do wszystkiego co się tylko porusza. 186 głosów ( to tak jak minimum socjalne ) zmarnowane a trzeba było postawić na pana Wojciecha Blocha a na pewno pożytek byłby większy, bo facet merytorycznie przygotowany i przeszedł całą drogę zawodową. Następnym razem stawiamy na pana Wojtka.[/quote]

Sprawdziłam, radny Mrówka 186 głosów. Wierzyć się nie chce że ktoś z takim słabym poparciem wszedł do Rady Miejskiej i to z pierwszego miejsca na liści. A co by było jakby był trzeci lub piaty. A pozostali z PiS mają trochę więcej. Jedna kadencja nic więcej.

Onet.pl
Onet.pl
8 lat temu

[quote name=”y7045rh”]Pali się grunt pod nogami pisiorkom, oj pali.[/quote]

Tam, gdzie są nieprzychylne komentarze i nie pasujące jednej z opcji politycznej czyli SiP jest bardzo dużo minusów albo plusów pod ich komentarzami. Pilnują i skrzykują się wraz z rodzinami w jednym czasie z telefonów komórkowych i komputerów. Nic wam to nie pomoże i tak jesteście przegrani.

miki
miki
8 lat temu

Tych 7 którzy głosowali przeciw to idioci – ponieważ gdyby cała rada zagłosowała jak oni to cena wody i ścieków była by jeszcze wyższa niż wynegocjował to Piaśnik z wodociągami. Jest to bolesna ale prawda że wodociągi jako podległe burmistrzowi dostały takie prawo od rady i burmistrza że mogą dowolnie podnosić ceny a burmistrz może tylko negocjować ich obniżkę. A rada – rada nie ma w tym względzie nic do powiedzenia . Dobrze by było żeby pisząca ten artykuł jasno przedstawiła sprawę i nie sprawiała wrażenia że tych 7 którzy głosowali przeciw to dobroczyńcy narodu. To zwykli populiści którzy znając te zawiłości głosują przeciw a właściwie za.

Turek
Turek
8 lat temu

[quote name=”y7045rh”]Pali się grunt pod nogami pisiorkom, oj pali.[/quote]
Pali to się kotlet twojej starej na grzejniki. Idź biegnij to jeszcze kebaba sobie zrobisz

y7045rh
y7045rh
8 lat temu

Pali się grunt pod nogami pisiorkom, oj pali.

Troks
Troks
8 lat temu

[quote name=”Rolnik sam w dolinie”][quote name=”frankiewicz”]
Panie „frankiewicz” to ty radnym powinieneś być i wiem, że wiesz co piszesz. .[/quote]
Chlopcy jak wy sobie tak slodzicie to może umowcie się , pobawcie się ptaszkami razem, co? Widać że jesteście jacyś zestresowani 🙂 ja wiem że bola was pośladki ale to tak niegrzeczne hemoroidy leczyć w internecie, można jeszcze kogoś zarazić

Nowa
Nowa
8 lat temu

[quote name=”frankiewicz”]…bo w wodociągach pracuje 240 osób i robią największą inwestycje w historii powiatu olkuskiego[/quote]
Wodociągom gratulujemy że dostarczają wodę i odprowadzają ścieki. Ją bym im postawiła pomnik na rynku w zamian za te chlubne zasługi 8)
A może niepotrzebnie pracuje tam kilka osób z tych 240? Burmistrz dobrze ze robi oszczędności to i tam powinien ukrócić paru kierowników

Solidarność
Solidarność
8 lat temu

[quote name=”Pigwa”]186 głosów ( to tak jak minimum socjalne ) zmarnowane a trzeba było postawić na pana Wojciecha Blocha a na pewno pożytek byłby większy, bo facet merytorycznie przygotowany i przeszedł całą drogę zawodową. Następnym razem stawiamy na pana Wojtka.[/quote] ludzie patrzcie, komuna jeszcze nie zdechla 🙂

Heheszki
Heheszki
8 lat temu

Franula cos ty taki zdesperowany że tak młodzików tepisz? Od korytka ktoś cię odsunął? To że tu heniu siedzi i Trzaska komentarze to widać jak nic. Ale ty to masz bardziej jadowity język. Wiesz dobrze co się dzieje w radzie miejskiej i najbardziej jedziesz po mrowce to wygląda że jestes Jerzym Antonim, tak? 😉 albo starasz się siać zawiść jakby to on byl

frankiewicz
frankiewicz
8 lat temu

to luknij na oświadczenie majątkowe z przed 2,3….itd…lat to wtedy wszyscy będą dokładnie wiedzieć ile zarabia.
A co do liczenia i powtórki z matematyki to kolego drogi – powtórkę z matematyki zrobimy Wam dokładną za 3 lata…. ojjj dokładną powtórkę. Podliczymy Olkuski PiS i Wasze pensje za 3 lata….. jak to Wy ciągle robicie i do tego BARDZO nieuczciwie i nierzetelnie wobec wszystkich co starają się coś zrobić, a nie są z Wami. Dokładnie podliczymy i przedstawimy opinii publicznej.

.
.
8 lat temu

[quote name=”frankiewicz”].. A co do pensji Prezesa Wodociągów to nie zarabia 20 tysiaków tylko około 13500 brutto[/quote]
Oświadczenia majątkowe są jawne i łatwo dostępne, a przykre doświadczenie pewnego pana i jego zegarka, zniechęciło oświadczających do zatajania prawdy, więc daj se siana i zrób powtórkę z matmy.

frankiewicz
frankiewicz
8 lat temu

skoro Mrówka i jego koledzy tak dobrze liczą, to ja bym podliczył za ile się radny Kmita pracuje (w sumie wydaje mi się że do roku i tak zostanie z niego spuszczony, bo w sumie PiS już nie jest Piaśnikowi zbytnio potrzebny) i ile Osuch wyciąga miesięcznie. Więc p. Kmita przypuszczam oczywiście że jako prezes musi minimum brać jakieś 7500 – 8500 zł, więc rocznie daje to około 100000 zł + pensja radnego w około 20000 zł, nie da się ukryć że wychodzi około 120 tysięcy, hm…czy to jest dużo…hmm…bo w wodociągach pracuje 240 osób i robią największą inwestycje w historii powiatu olkuskiego, a u Pana Kmity, tak szczerze to nie wiem ale pewnie między 20-30 osób, Prezes wodociągów zarabia około 160 tysięcy, a nie 250 jak podają wszyscy, a odpowiedzialność nieporównywalnie większa….
A Pan Osuch trzeba by dokładnie policzyć,bo nie chcę siać złego słowa na dostojnego posła, ale tak około 25 tysięcy razem z obsługą swoich biur wyciągnie x 12 miesięcy i x dotychczasowe 8 lat kadencji daje ponad 2 miliony złotych i teraz niech się wszyscy zastanowią co Pan Osuch zrobił dla Olkusza za 2 miliony złotych, bo mi się wydaje że nic!

LOK
LOK
8 lat temu

[quote name=”Pigwa”][quote name=”pic,pic”]Największy populista to Mrówka i jemu podobni.[/quote]

Panie Boże chroń Gminę Olkusz od takiego nasienia, które sieje tylko nienawiść do wszystkiego co się tylko porusza. 186 głosów ( to tak jak minimum socjalne ) zmarnowane a trzeba było postawić na pana Wojciecha Blocha a na pewno pożytek byłby większy, bo facet merytorycznie przygotowany i przeszedł całą drogę zawodową. Następnym razem stawiamy na pana Wojtka.[/quote]
ten pan to zwykły szkodnik. na osiedlu robi sie coraz bardziej przemądrzały a efektów na Młodych jak nie było tak nie ma. woda sodowa uderzyła młodemu do głowy.

Theon
Theon
8 lat temu

Ert, na karaiby w lecie ? 😉 A swoją drogą to się często zastanawiam co by mój szef powiedział gdyby jego pracownicy w firmowych ciuchach w godzinach pracy służbowym samochodem podjeżdżali do sklepu na zakupy ?

Młody
Młody
8 lat temu

„W niedzielę w Chrzanowie referendum ws. odwołania burmistrza

O przeprowadzeniu referendum postanowiła we wrześniu na nadzwyczajnej sesji Rada Miasta Chrzanowa. Radni zarzucają burmistrzowi m.in. brak umiejętności zarządzania finansami gminy i brak wizji dalszego rozwoju miasta.”

Pigwa
Pigwa
8 lat temu

[quote name=”pic,pic”]Największy populista to Mrówka i jemu podobni.[/quote]

Panie Boże chroń Gminę Olkusz od takiego nasienia, które sieje tylko nienawiść do wszystkiego co się tylko porusza. 186 głosów ( to tak jak minimum socjalne ) zmarnowane a trzeba było postawić na pana Wojciecha Blocha a na pewno pożytek byłby większy, bo facet merytorycznie przygotowany i przeszedł całą drogę zawodową. Następnym razem stawiamy na pana Wojtka.

Józef Płsudski
Józef Płsudski
8 lat temu

”BIĆ KUR.Y I ZŁODZIEI”-komentarz odgapiony z innej gazety.

ert
ert
8 lat temu

Prezes zarządu wodociągów, do których działalności gmina dorzuca lekką ręką trzy bańki, a my za szlamowatą ciecz płynącą z kranów będziemy bulić jak za francuskie wino, zapewne uzna, że aktualnie pobierane dwadzieścia tysięcy miesięcznie – bez paru złotych – to zbyt małe wynagrodzenie dla takiego rzutkiego inwestora jak on. Jak obstawiacie, ile sobie w tym roku dorzuci do pensji – wystarczy mu 25 tysiaków na konto, czy dociągnie do 30? Ostatecznie wszystko drożeje, za te nędzne grosze w lecie na Karaibach biedaczek gotów z głodu zdechnąć. A pozostali? Wszyscy zatrudnieni krewni i znajomi królika? Przecież na gołej dysze ich zarząd nie zostawi, bo nawet na waciki im nie styknie.

frankiewicz
frankiewicz
8 lat temu

[quote name=”Młody”]Cytuje – „Moim obowiązkiem jako Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz jest troska o Mieszkańców oraz budżet gminy. Dziś mam poczucie wywiązania się z tego obowiązku, bowiem zredukowanie wysokości dopłaty z niemal 6 mln zł do 3 mln zł ma duże znaczenie w perspektywie możliwości realizacji przez Gminę Olkusz innych zadań: inwestycyjnych, z zakresu pomocy społecznej, szkolnictwa itp.”

Cudowne rządy w tych wodociągach czy brak ekonomicznej wyobrażni i odpowiedzialności, skoro mieć czy nie miec 3 miliony jest do przyjęcia, a przecież 3 miliony zł. to np. 100 nowiusieńkich fiatów Panda. Hojna ręka burmistrza dotująca wodociągi kwotą 3 milionów zł. przy równoczesnym szumie wokół niewiele ponad 1 milion złotych dane blisko 40 tysiącom mieszkańców do ich dyspozycji jako Budżet Obywatelski też jest zastanawiająca …[/quote]
Jak dotuje ?? Kolejny populizm…ręce opadają….. Tylko nie ucieknie od kolejnych dopłat…odłożył to sobie na przyszły rok, a w przyszłym roku przez to będzie miał takie dopłaty że będzie kwiczał. Burmistrz zainkasował od wodociągów ponad 3,5 miliona podatku – czyli bierze maksimum ile sie da. Czemu w Chrzanowie, Trzebini da się brać 25% tego ?, przez to jest woda droższa o ponad 1 zł na m3, na to już nikt nie patrzy…

Młody
Młody
8 lat temu

Cytuje – „Moim obowiązkiem jako Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz jest troska o Mieszkańców oraz budżet gminy. Dziś mam poczucie wywiązania się z tego obowiązku, bowiem zredukowanie wysokości dopłaty z niemal 6 mln zł do 3 mln zł ma duże znaczenie w perspektywie możliwości realizacji przez Gminę Olkusz innych zadań: inwestycyjnych, z zakresu pomocy społecznej, szkolnictwa itp.”

Cudowne rządy w tych wodociągach czy brak ekonomicznej wyobrażni i odpowiedzialności, skoro mieć czy nie miec 3 miliony jest do przyjęcia, a przecież 3 miliony zł. to np. 100 nowiusieńkich fiatów Panda. Hojna ręka burmistrza dotująca wodociągi kwotą 3 milionów zł. przy równoczesnym szumie wokół niewiele ponad 1 milion złotych dane blisko 40 tysiącom mieszkańców do ich dyspozycji jako Budżet Obywatelski też jest zastanawiająca …

pic,pic
pic,pic
8 lat temu

Największy populista to Mrówka i jemu podobni.

frankiewicz
frankiewicz
8 lat temu

…………Kolejnym debilnym argumentem jest to że nie będzie inwestycji bo urzędy muszą dopłacić, no ale właśnie te pieniądze które wpłacają „dla wodociągów” właśnie zostały wydane na inwestycje! Niech wytłumaczy Radny Mrówka w jaki sposób chce pozyskiwać i oczyszczać wodę jak nie zrobi inwestycji ?? a żeby zrobić to trzeba wydać! Radni którzy głosowali przeciw są nieodpowiedzialni – nawet nie wiedzieli nad czym głosowali.

@
@
8 lat temu

Odnośnie oświadczenia Klubu Radnych. Winni się tłumaczą zwłaszcza ogólnikami typu: Mieszkańców których darzymy oddaniem i szacunkiem… łupiemy, żeby nie myśleli że uważamy ich za jakichś dziadów i biedaków.

frankiewicz
frankiewicz
8 lat temu

Takie bzdury piszecie, że ręce opadają do tego radni którzy głosowali PRZECIW podwyższeniu cen wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością. Właśnie tych radnych trzeba zapytać czy wiedzieli co czynili, bo wydaje mi się że jedynym ich argumentem było NIE bo NIE. W mega skrócie została zrealizowana inwestycja na ponad 200 milionów złotych, część z tych pieniędzy to kredyt i trzeba ten kredyt teraz spłacać i podwyżki idą na spłatę kredytu a nie na pensje jak to Radny Mrówka ciągle sugeruje. Została wybudowana oczyszczalnia, nowe ujęcia wody – bo kopalnie zamykają, i do tego kilkadziesiąc kilometrów nowych dróg, chodników, kanalizacji i wiele innych rzeczy. Za rok będą jeszcze większe podwyżki, wszystko zależy od wskaźników. Tylko od zeszłego roku wszystkie podwyżki wody i ścieków mają brać na siebie urzędy, więc ta i przyszłe podwyżki nie będą nic kosztować mieszkańców. Wiem że każdemu brakuje i każde 30 – 50 zł dla budżetu Rodzinnego to dużo, ale zrozumcie że mieszkańcy za to nie będą płacić.

GŁOS
GŁOS
8 lat temu

CZY RADNI W OSOBACH Jerzy Kwaśniewski, NIE JEST OBECNIE PRACOWNIKIEM WODOCIĄGÓW, A CZY PRZYPADKIEM ŻONA Janusz Dudkiewicz RÓWNIEŻ

seu111000
seu111000
8 lat temu

Podwyżki to nam zafundowała poprzednia rada, do której należał PiS biorąc pożyczki pod inwestycje w wodociągach. Teraz trzeba spłacać i dlatego woda będzie drožeć. To jest pokłosie starych decyzji. Nie dajcie sobą manipulować.

miś Yogi
miś Yogi
8 lat temu

Pewnie wybiorą tych z Bylicy. Obydwoje na jedno miejsce.

opop
opop
8 lat temu

Panie Gamrat.Do Rady dostales sie Pan glownie z elektoratu ulic Skalskiej i Bylicy.Osiedle to zamieszkuja przewaznie osoby o niskich dochodach.Panski glos za podwyzka i tak uszczupli nasze budzety.Wszyscy ktorzy na Pana glosowali powninni sie mocno zastanowic przy kolejnych wyborach.

kasa
kasa
8 lat temu

Kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa,kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa, kasa… więcej i więcej……

Tataria
Tataria
8 lat temu

[quote name=”woda”]Drodzy wyborcy. Zapamiętajcie sobie te nazwiska, które głosowały za przyjęciem stawek i nic nie protestowały, aby odwołać zarząd wodociągów. W następnych wyborach, nie możemy dopuścić, aby dostali się ponownie do rady miejskiej.[/quote]
O jednym należy pamiętać: co bełkotał piaśnik, kiedy był radnym i ustalano nowe taryfy, a co obecnie, już nie jako radny.

Miś
Miś
8 lat temu

Świetna sprawa – źle zarządzać firmą i podnosić ceny!!! A może należałoby się przyjrzeć kosztom działalności wodociągów? Ale komy by się chciało? Najlepiej podnieść ceny. Bardzo źle to świadczy o zarządzie wodociągów i o radnych, którzy zgodzili się tak łatwo na podwyżki.

woda
woda
8 lat temu

Drodzy wyborcy. Zapamiętajcie sobie te nazwiska, które głosowały za przyjęciem stawek i nic nie protestowały, aby odwołać zarząd wodociągów. W następnych wyborach, nie możemy dopuścić, aby dostali się ponownie do rady miejskiej.