kawiarenka mikolaj

Za nami I Charytatywny Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej organizowany przez „Kawiarenkę Pod Parasolem”, działającą przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym Res Sacra Miser w Olkuszu. W premierowej imprezie wystąpiło sześć drużyn – strażacy, urzędnicy, księża, „Kawiarenkowcy” (ojcowie chorych dzieci), a także reprezentacja powiatu olkuskiego i firmy TRI Poland z Wolbromia.

W sumie na boisku rozegrano dwanaście spotkań, w których najlepiej wypadli duchowni. Drugie miejsce dla powiatu olkuskiego, a trzecie dla samorządowców, którzy specjalnie na turniej połączyli siły reprezentując różne gminy.

Oprócz piłkarskich emocji, na publiczność czekała cała masa atrakcji. Były pokazy taneczne, wspólna zumba, kiermasz świąteczny oraz odwiedziny św. Mikołaja. Gość z dalekiej Laponii obdarował wszystkie dzieci. Prezent podopiecznym „Kawiarenki Pod Parasolem” zrobili również uczestnicy turnieju. Podczas prowadzonej w trakcie imprezy zbiórki publicznej udało się zebrać 1388 zł. Cała kwota zostanie przeznaczona na potrzeby maluchów.

Jednak tego dnia bardziej niż wyniki poszczególnych spotkań liczyła się integracja środowiska „kawiarenkowców”, którzy na co dzień mają sporo problemów ze spotkaniami towarzyskimi. Tym razem wszyscy mieli możliwość wspólnej zabawy, co sprawiło, że chociaż na moment zapomnieli o swoim niełatwych obowiązkach.

Jak zapowiadają przedstawiciele Kawiarenki Pod Parasolem, to pierwsza tego typu impreza, ale z pewnością nie ostatnia. – Mamy nadzieję, że podobne wydarzenia wpiszą się już na stałe w harmonogram naszych działań. Realizacja wielu pomysłów dopiero przed nami – mówi Anna Skręt z Kawiarenki.

– Puchary dla zwycięskich drużyn w niedzielnym turnieju ufundowała Barbara Rzońca. Dla dzieci przygotowana była strefa zabawy, którą poprowadzili wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego w ramach projektu: Młodzież w Działaniu – Olkuska Szkoła Liderów. Najbardziej wyczekiwany przez nasze dzieci był natomiast korowód do św. Mikołaja, który dzięki sponsorom rozdał wiele prezentów – dodaje jedna z głównych organizatorek turnieju.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla: firmy Hedkom, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Bolesław, PSS Społem w Olkuszu, firmie Lewiatan oraz Annie Ruszkowskiej.

Fot. Tomasz Witecki

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o