Trzyciaz nagrody

Chociaż zbliża się już środek wakacji, w Trzyciążu teraz podsumowano naukowy dorobek młodych ludzi i ich osiągnięcia sportowe z ostatniego roku szkolnego. Podczas lipcowej sesji Rady Gminy Trzyciąż, która odbyła się w ostatnia środę, wójt Roman Żelazny dokonał uroczystego wręczenia nagród piątce najlepszych, wyłonionych spośród 27 zgłoszonych przez dyrektorów szkół wyróżniających się uczniów.

Nagrodę finansową wójta Trzyciąża, przyznaną w ramach Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów, za świetne wyniki w nauce i znakomicie zdany egzamin gimnazjalny otrzymali: Julka Żaba – uczennica Zespołu Szkół w Suchej, uczestniczka wielu konkursów przedmiotowych, która na świadectwie ukończenia gimnazjum miała średnią ocen 5,5, a na egzaminie kończącym szkołę uzyskała 86% punktów oraz Bartosz Maroszek z Zespołu Szkół w Jangrocie, średnia ocen 5,33 i najlepszy w gminie wynik egzaminu gimnazjalnego – 90,5%.

W uznaniu za wysokie osiągnięcia sportowe Nagrodę Wójta Gminy Trzyciąż dostali też: młoda judoczka Joanna Szostek – uczennica Zespołu Szkół w Zadrożu i jej klubowy kolega Mikołaj Gil – uczeń Zespołu Szkół w Jangrocie, reprezentujący barwy UKS Judo Wolbrom, za medale uzyskane w wysokiej rangi zawodach krajowych i występach na matach poza granicami kraju. Joanna zdobyła m.in. brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Judo w Bochni, II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo o Puchar Mistrza Bardajev, I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski Juniorów, Juniorek Młodszych Judo oraz II miejsce w Turnieju Judo w czeskim Cieszynie. Mikołaj uzyskał m.in. II miejsce na międzynarodowym turnieju w czeskiej Karvinie, I miejsce podczas Mistrzostw Euroregionu Beskidy w Dobrej w Czechach, I miejsce w Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy w Judo w Krakowie oraz II miejsce w turnieju w Satu Mare (Rumunia).

Uznanie wójta Trzyciąża zyskał także karateka Grzegorz Furgaliński z Zespołu Szkół w Zadrożu. Grzegorz wywalczył I miejsce podczas VIII Otwartych Mistrzostw Jury Krakowsko-Częstochowskiej OYAMA KARATE w kategorii młodzików, I miejsce w VI Jurajskiej Olimpiadzie OYAMA KARATE Dzieci i Młodzieży w kategorii juniorów oraz tytuł wicemistrza w Mistrzostwach Polski OYAMA KARATE PFK w Kata w kategorii młodzików.

Tegoroczne nagrody dla wyróżniających się w nauce i sporcie uczniów lokalnych szkół zostały przyznane przez wójta Romana Żelaznego po raz pierwszy, ale nagradzanie za osiągniecia najlepszych uczniów i sportowców ma, według zapowiedzi, wpisać się już na stałe w tradycje gminy Trzyciąż. Gratulujemy tegorocznym wyróżnionym!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze