Policjanci z Wolbromia ustalili sprawcę uszkodzenia pojazdu

7. lipca 2013 roku mieszkanka Gołaczew poinformowała wolbromską policję o uszkodzeniu jej pojazdu marki Seat przez nieznanego sprawcę. Pokrzywdzona oszacowała straty na 900 złotych.  Do zdarzenia doszło w miejscowości Chełm. 11. lipca policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Chełmu, który zarysował pojazd. Sprawca musiał wytrzeźwieć w policyjnym areszcie. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Olkusz: kradzież paliwa z koparek

9. lipca 2013 roku w Olkuszu na ul. Spółdzielczej nieustalony dotychczas sprawca, po uprzednim zerwaniu kłódki zabezpieczającej wlew paliwa do koparko – ładowarki i odkręceniu korka wlewu paliwa w drugiej koparce, ukradł około 180 litrów paliwa. Straty oszacowano na około 900 zł na szkodę jednej z firm budowlanych. Sprawą zajmują się policjanci z komendy w Olkuszu.

Zatrzymany z marihuaną

12. lipca 2013 roku w Olkuszu, kwadrans po północy, policjanci olkuskiej patrolówki legitymowali osoby znajdujące się w pojeździe zaparkowanym przy ul. króla Kazimierza Wielkiego. U pasażera pojazdu, obywatela Rosji (obecnie mieszkańca Klucz), znaleziono w kieszeni 0,46 gram marihuany. 25-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Potrącenie pieszego w Kluczach

13. lipca około godz. 22.00 w Kluczach na ul. Zawierciańskiej kierujący fordem potrącił przechodzącego przez jezdnię 50-latka. Kierujący i pieszy to mieszkańcy Klucz. Kierujący był trzeźwy. Pieszy doznał złamania podudzia i przebywa w szpitalu. Przyczyny i okoliczności wypadku bada olkuska policja.

Podlipie: kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo

14. lipca 2013 roku policjanci z Bukowna zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Podlipiu. Kierujący motocyklem marki Honda stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Na miejscu zastano dwóch nietrzeźwych mężczyzn: 27-letniego bukowianina oraz 23-letniego mieszkańca Podlipia. Żaden z nich do chwili obecnej nie przyznał się do kierowania motocyklem. Z uwagi na ogólne obrażenia mężczyźni przewiezieni zostali do szpitala w Olkuszu. Policjanci ustalają, kto kierował motocyklem i jakie były okoliczności zdarzenia.

Wolbrom: jechał motorowerem mając ponad 2 promile

15. lipca 2013 roku na ulicy Kościuszki w Wolbromiu policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Łobzowa, który kierował motorowerem. Mężczyzna ten miał 2,59 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Ponadto okazało się, iż łobzowianin do 2016 roku ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna za brak dokumentów zapłaci grzywnę, natomiast za czyn określony w art. 178a§4 kodeksu karnego grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o