paragraf-blacha

29 maja bieżącego roku w budynku Domu Kultury w Wolbromiu odbyła się debata społeczna, której tematem było bezpieczeństwo seniora w mieście i gminie Wolbrom. Organizatorami debaty byli policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu. Tradycyjnie już, debatę rozpoczęto prezentacją multimedialną na temat bezpieczeństwa osób starszych Podczas spotkania policjanci przedstawili zagrożenia na jakie mogą być narażeni seniorzy, udzielili wskazówek – jak nie stać się osobą pokrzywdzoną przestępstwem oraz w jaki sposób reagować w przypadku różnych niebezpieczeństw. W trakcie debaty rozgorzała dyskusja na tematy związane z bezpieczeństwem. Uczestnicy mieszkańcy zawnioskowali sprawdzenie stanu dróg :
– w rejonie ulicy 1-go Maja w Wolbromiu zasygnalizowali brak przejść dla pieszych oraz nadmierną prędkość pojazdów,
– brak poboczy na ulicy Wyzwolenia w Wolbromiu – co utrudnia poruszanie się pieszych i stwarza zagrożenie dla nich
– brak dojścia do przejścia dla pieszych ( brak chodnika) w rejonie przejazdu kolejowego przy ulicy Krakowskiej i Garbarskiej – ewentualne zmiana położenie przejścia dla pieszych – bliżej ul. Krakowskiej.

Komendant zapewnił uczestników, że wnioski wypracowane w trakcie trwania spotkania przekazane zostaną do właściwych podmiotów.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
9 lat temu

Dużym zagrożeniem dla seniora mogą być sami policjanci. Oczywiście nie wszyscy, ale skąd senior ma wiedzieć, którzy?