Będzie remont drogi Wolbrom – Trzyciąż – Zielonki
Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się pierwszy etap modernizacji przebiegającej przez powiat olkuski drogi wojewódzkiej nr 794.
Inwestycja ta ma zostać ponownie wpisana do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Województwa Małopolskiego. Koszt pierwszego etapu modernizacji trasy, według wstępnych szacunków, wyniesie 40 milionów złotych. – Zadanie to zostało wykreślone z Planu z uwagi na trudności finansowe i kryzys gospodarczy. Dzięki temu, że przedstawiciele wszystkich samorządów  usilnie zabiegali o przeprowadzenie remontu, udało nam się wywalczyć jego ponowne wpisanie – podkreśla wójt Trzyciąża, Roman Żelazny.
W tej sprawie odbyło się wiele spotkań wójtów i burmistrzów gmin. Na początku kwietnia samorządowcy spotkali się z Zarządem Województwa Małopolskiego. Zapadła wtedy decyzja, że zmiany w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym zostaną przedłożone pod obrady podczas najbliższego posiedzenia Sejmiku Małopolski – 26 kwietnia. – Otrzymaliśmy przyrzeczenie, że ta inwestycja zostanie ujęta w dokumencie i prace rozpoczną się jeszcze w tym roku – dodaje wójt.
Zarząd Województwa zgodził się również z propozycją samorządowców, aby udział finansowy gmin w kosztach modernizacji wyniósł procent. Na razie na zniszczonej, dziurawej trasie trwają bieżące naprawy. Ekipy remontowe łatają powstałe po zimie dziury i wyrwy. To jednak, jak wskazuje praktyka nie poprawi komfortu jazdy tą trasą na zbyt długo.
Wolbrom odzyska część pieniędzy za budowę sali w Dłużcu
Refundacja kosztów poniesionych przez gminę Wolbrom w latach 2007-2009 na budowę sali gimnastycznej w Dłużcu jest jednym z projektów, które mogą liczyć na dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Gmina wnioskowała o dotację w wysokości 767,3 tys. zł, co stanowi 70 procent poniesionych kosztów. Całość inwestycji warta była przeszło 1,1 mln złotych.
Hala w Dłużcu została oddana do użytku w 2009 roku, po 9 latach budowy. Obiekt powstał dzięki pieniądzom pochodzącym w głównej mierze z budżetu Wolbromia i dotacji w wysokości 220 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Był to kolejny, po niewiele wcześniej oddanym boisku Orlik, ważny element bazy sportowej gminy Wolbrom. Do czasu jej powstania uczniowie z Zespołu Szkół w Dłużcu korzystali z małej, zastępczej salki gimnastycznej, znajdującej się w budynku szkoły.

Refundacja kosztów poniesionych przez gminę Wolbrom w latach 2007-2009 na budowę sali gimnastycznej w Dłużcu jest jednym z projektów, które mogą liczyć na dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Gmina wnioskowała o dotację w wysokości 767,3 tys. zł, co stanowi 70 procent poniesionych kosztów. Całość inwestycji warta była przeszło 1,1 mln złotych. Hala w Dłużcu została oddana do użytku w 2009 roku, po 9 latach budowy. Obiekt powstał dzięki pieniądzom pochodzącym głównie z budżetu Wolbromia i dotacji w wysokości 220 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Był to kolejny, po niewiele wcześniej oddanym Orliku, ważny element bazy sportowej gminy Wolbrom. Do czasu powstania nowej sali uczniowie z Zespołu Szkół w Dłużcu korzystali z małej, zastępczej salki gimnastycznej, znajdującej się w budynku szkoły.


Źródło: www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze