Zamiejscowy Referat Rejestracji Pojazdów w Wolbromiu zmienił swoją siedzibę. Od środy, 1 lipca, mieści się przy ul. Łukasińskiego 6, na parterze budynku po byłym hotelu robotniczym.

Jak informuje olkuski starosta Bogumił Sobczyk, w związku z nowymi przepisami dotyczącymi rejestracji pojazdów (obowiązującymi od 1 stycznia) w ostatnich miesiącach w wydziale komunikacji zdecydowanie zwiększyła się liczba klientów. -Wobec tego podjąłem decyzję, by usprawnić obsługę interesantów. Wspólnie z burmistrzem Wolbromia Panem Adamem Zielnikiem szybko wypracowaliśmy rozwiązanie, które polepszy funkcjonowanie Zamiejscowego Referatu Rejestracji Pojazdów. Od 1 lipca mieszkańcy są obsługiwani w nowej siedzibie przy ul. Łukasińskiego 6 w Wolbromiu. Dzięki większej ilości pomieszczeń rozładuje się kolejka między osobami, które chcą zarejestrować pojazd a tymi, które chcą tylko odebrać gotowe dokumenty. Pracownicy zyskają przestrzeń, co przełoży się na komfort ich pracy. Dodatkowo klienci będą mieli do dyspozycji dwa parkingi. Na bieżąco będziemy dalej usprawniać obsługę naszych mieszkańców – mówi starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

O sprawniejszą i szybszą obsługę w wolbromskim referacie upominali się sami mieszkańcy. -Gmina Wolbrom jest zagłębiem firm transportowych, dlatego sprawne funkcjonowanie wydziału komunikacji jest kluczowe. Na bieżąco dostaję sygnały od mieszkańców, którzy wyczekiwali w długich kolejkach. Nowa lokalizacja powinna rozładować natężenie ruchu. Ciszę się, że moje interwencje przysłużyły się wypracowaniu wspólnego rozwiązania między starostą olkuskim a burmistrzem Wolbromia i zaowocowały zmianą siedziby. Mieszkańcy muszą być obsługiwani jak najsprawniej się da – komentuje radna Rady Powiatu w Olkuszu Barbara Haberka.

Starostwo Powiatowe w Olkuszu informuje, że od 1 lipca obsługa klientów jest prowadzona w dwóch odrębnych pomieszczeniach, a przed budynkiem znajduje się obszerny parking. Interesanci są obsługiwani w godzinach: poniedziałek 9:00 – 16:30, wtorek i środa 7:00 – 14:30, czwartek i piątek 8:00 – 14:30. Informacje dotyczące rejestracji pojazdów można uzyskać telefonicznie pod numerem 32 7065303 lub drogą elektroniczną: komunikacja.wolbrom@sp.olkusz.pl

fot. Piotr Biernacki

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze