komisariat remont2

Trzy miesiące trwał remont wolbromskiego komisariatu. Kilka dni temu widocznie odświeżony budynek uroczyście oddano do użytku tamtejszym funkcjonariuszom. Obiekt zyskał nie tylko na estetyce, ale ma też być energooszczędny.

W wolbromskim komisariacie policji wymieniono okna wraz z parapetami zewnętrznymi, drzwi wewnętrzne, bramy garażowe i bramę wjazdową, a także części pokrycia dachowego. Ponadto budynek został ocieplony i zyskał nową elewację, na której zamontowano neon z napisem „Policja”. Zmiany nastąpiły również wewnątrz budynku, w którym pomalowano część pomieszczeń. Całość prac kosztowała ponad 330 tysięcy złotych, z czego 161 tys. zł pokryła dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Pozostałą część sfinansowano z budżetu Policji.  

 

– Wykonanie wspomnianych prac przyczyni się nie tylko do podniesienia komfortu pracujących w komisariacie policjantów, ale także pozwoli na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania obiektu, a tym samym zmniejszy emisję gazów do atmosfery – tłumaczy nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

komisariat remont1

komisariat remont

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze