Ulewny deszcz, który przetoczył się 2 lipca nad powiatem olkuskim, spowodował lokalne podtopienia. Interweniowali strażacy, którzy wypompowywali wodę z zalanych garaży i piwnic.

Początek lipca upłynął pod znakiem bardzo dynamicznej pogody. Intensywne oraz długotrwałe opady deszczu dają się we znaki w całej południowej Polsce. Zalane piwnice, posesje, przepusty oraz drogi – tak wygląda krajobraz wielu miejscowości. Żywioł nie oszczędził także powiatu olkuskiego, gdzie potwierdził się czerwony alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Aktywność zjawisk atmosferycznych była wysoka zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Burzom w wielu miejscach towarzyszyły silne, miejscami wręcz nawalne opady deszczu. Najgorzej było 2 lipca, gdy w godzinach popołudniowych i nocnych przez teren województwa małopolskiego przeszedł front, w wyniku czego podtopione zostały budynki i drogi oraz powalone lub połamane drzewa.

Jak informuje komenda PSP w Olkuszu, w ciągu ostatniej doby straży interweniowali 44 razy, głównie w sprawie podtopień piwnic i garaży oraz uszkodzeń w infrastrukturze drogowej. W wyniku ulewnych dreszczów ucierpiały wszystkie gminy leżące na terenie naszego powiatu. Na szczęście prognozy pogody na najbliższe godziny są optymistyczne. Opady mają ustać, a na niebie pojawi się słońce. Wzrośnie także temperatura.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze