Wolbrom

Siedem automatów do gier hazardowych zabezpieczyli w jednym z lokali znajdującym się na terenie gminy Wolbrom, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie.

Policjanci prowadzą liczne kontrole nielegalnych punktów urządzania gier na automatach hazardowych. Działania te prowadzone są samodzielnie, jak również we współpracy z innymi instytucjami, które walczą na co dzień z tym nielegalnym procederem. Od początku roku na terenie powiatu olkuskiego policjanci wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego przeprowadzili 4 takie kontrole i zabezpieczyli 21 nielegalnych automatów przeznaczonych do gier hazardowych.

W piątek (11.06. br.) kryminalni i policjanci z komisariatu w Wolbromiu wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego weszli do jednego z lokali w gminie Wolbrom, gdzie ujawnili i zabezpieczyli siedem nielegalnych automatów do gier hazardowych. Urządzenia te zostały przekazane funkcjonariuszom urzędu celno-skarbowego, którzy teraz będą prowadzić postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i posiadacz lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie).

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Automatów czy tak jak poprzednio zwykłych komputerów na którym każdy może sobie legalnie zainstalować soft do grania w pokera czy ruletkę.