ogrodek

W gminie Klucze trwa nabór uczestników do konkursów na najpiękniejsze sołectwo, ogródek i balkon. Swój udział w plebiscycie można zgłaszać do 23 sierpnia w Urzędzie Gminy Klucze przy ul. Partyzantów 1.

Pierwszy z punktów konkursu ma wyłonić „Najczystsze Sołectwo w Gminie Klucze”. Głównym celem jest aktywizacja mieszkańców poszczególnych sołectw do pracy na rzecz lokalnej społeczności. Plebiscyt ma na celu propagowanie czystości i porządku w każdej wsi. Jak czytamy w regulaminie: „Pozytywna mobilizacja mieszkańców jest najwyższą wartością społeczną. Dlatego wspólne działanie ku poprawie wizerunku swojej miejscowości doskonale kształtuje świadomość obywatelską i kulturową mieszkańców.” Warunkiem udziału w konkursie jest złożenie wniosku wraz z dokumentacją fotograficzną sołectwa w formie maksymalnie pięciu zdjęć. Zgłoszenia sołectwa dokonuje sołtys.

Indywidualne zgłoszenia przewiduje regulamin konkursu na „Najpiękniejszy balkon w Gminie Klucze”. W tej kategorii liczą się pomysłowość oraz nowatorskie rozwiązania dekoracyjne. Promowana jest też aktywność wśród mieszkańców w tworzeniu nowego wizerunku własnego otoczenia oraz powiększenie walorów przyrodniczych i krajobrazowych. W konkursie udział wziąć mogą wszyscy właściciele balkonów w domach i blokowiskach położonych w granicach administracyjnych gminy Klucze za wyjątkiem pracowników UG i ich rodzin.

Trzecia z kategorii dotyczy wyboru „Najpiękniejszego ogródka przydomowego w Gminie Klucze”. Organizatorzy przewidują, że tutaj rywalizacja toczyć się będzie głównie poza Kluczami, na terenach wiejskich.

We wszystkich przypadkach termin składania zgłoszeń upływa we wtorek 23 sierpnia o godz. 15.00. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić osobiście w siedzibie UG Klucze przy ul. Partyzantów 1 w pokoju nr 308 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: srodowisko@gmina-klucze.pl

Ogłoszenie wyników w każdej kategorii nastąpi 31 sierpnia br. na stronie internetowej Gminy Klucze. Zwycięzcy plebiscytu zostaną powiadomieni telefonicznie o miejscu i terminie odbioru nagród rzeczowych. Najprawdopodobniej będzie to 4 września i Dożynki Gminne w Kolbarku.

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na: www.gmina-klucze.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze