Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu od 2009 roku współpracuje z niemieckim Freie Riterschaft zu Muenzenberg. W ubiegłym roku wychowankowie olkuskiej Świetlicy Opiekuńczo–Wychowawczej na zaproszenie partnerów uczestniczyli w tygodniowym wyjeździe do Niemiec. Głównym celem wycieczki był udział w średniowiecznym spektaklu na zamku, który został zorganizowany przez Freie Riterschaft zu Muenzenberg.

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu i Freie Riterschaft zu Muenzenberg wspólnie napisało projekt pt. „W pogoni za nowym” do Fundacji Polsko–Niemieckiej Współpracy Młodzieży na zorganizowanie wyjazdu dla podopiecznych ww. placówki i Ośrodka Opiekuńczo–Wychowawczego „Waldfrieden” w Butzbach. W I połowie sierpnia 25 wychowanków Świetlicy Opiekuńczo–Wychowawczej z Olkusza i 25 podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo–Wychowawczego „Waldfrieden” przez 2 tygodnie będzie uczestniczyć w wymianie pozaszkolnej. Zaplanowany program będzie sprzyjał nawiązywaniu kontaktów, jak również atrakcyjnemu spędzaniu wolnego czasu w gronie rówieśników. Uczestnicy będą brać udział w zajęciach językowych, edukacyjnych i interaktywnych, w których zostaną zastosowane różnorodne metody aktywizujące, pozwalające na wykorzystanie przez młodzież własnej kreatywności. W trakcie projektu zostaną także zorganizowane spotkania integracyjne w formie wycieczek fakultatywnych, ognisk i rozgrywek sportowych. Głównym założeniem tego programu jest zapoznanie młodzieży z historią, kulturą, zwyczajami i obyczajami panującymi u naszych partnerów oraz wyeliminowanie stereotypów o naszych sąsiadach.

Źródło: Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kopernikcb
kopernikcb
10 lat temu

Proszę o podanie nazwisk osób prowadzących tą konferencję,oraz zdefiniowanie określenia -Partnerstwo miast,i podanie programu przebiegu tej konferencji.