Olkusz

Luzowanie obostrzeń pozwoliło w ostatnim czasie na organizacje wielu stacjonarnych i ciekawych wydarzeń dla Czytelników olkuskiej Biblioteki. Pierwszymi, po prawie półtorarocznej przerwie, były spotkania autorskie dla dorosłych z Danką Braun i Ałbeną Grabowską. Dzieci zaś miały wyjątkową okazję spotkać się z Wojciechem Widłakiem – autorem książek o Panu Kuleczce.

W sobotnie przedpołudnie z kolei, w czasie imprezy plenerowej przed olkuską Biblioteką wręczone zostały nagrody laureatom licznych konkursów, organizowanych przez Bibliotekę w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Patronat honorowy nad wydarzeniami objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Olkuski.

Ponad sześćset dzieci wzięło łącznie udział w Powiatowych Konkursach Plastycznych: „Moja ulubiona przygoda Misia Uszatka” (dla uczniów przedszkoli z powiatu olkuskiego) oraz „Mój ulubiony bohater książkowy” (dla uczniów klas od I do III ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego). Laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę.

W kategorii przedszkola I miejsca przyznano: Grzegorzowi Banysiowi z Przedszkola nr 4 w Olkuszu, Zuzannie Wadas z Przedszkola nr 7 w Olkuszu Kindze Wysmułek z Przedszkola w Kluczach, Alicji Kępce z Przedszkola nr 4 w Olkuszu, Amelii Natkaniec z Przedszkola nr 4 w Olkuszu, Adamowi Wójcikowi z Przedszkola nr 4 w Olkuszu oraz Zuzannie Serafin z Przedszkola w Jaroszowcu.

II miejsca zdobyli: Iga Guzy z Miejskiego Przedszkola w Bukownie, Mela Mionsek z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Chełmie, Michalina Barczyk z Przedszkola nr 7 w Olkuszu, Dawid Gałka z Przedszkola nr 7 w Olkuszu, Lena Kulawik z Przedszkola nr 7 w Olkuszu oraz Julia Stach z Przedszkola w Bukownie.

Trzecie miejsce zdobyli: Zofia Czachór z ZSP w Chechle, Kosma Paciej-Ciężak z Przedszkola nr 7 w Olkuszu oraz Sabina Malinowska z Przedszkola nr 10 w Olkuszu.

Wśród uczniów przedszkoli wyróżnienia otrzymali: Iga Czarnota z Przedszkola nr 10 w Olkuszu, Gabriela Dyrek z Przedszkola nr 4 w Olkuszu, Agata Flak z Przedszkola nr 7 w Olkuszu, Michał Kaliś z Przedszkola nr 10 w Olkuszu, Jan Łydek z Przedszkola nr 13 w Olkuszu, Maciej Pałka z Przedszkola nr 7 w Olkuszu, Jolanta Sobecka z Przedszkola nr 10 w Olkuszu oraz Stanisław Wąs z Przedszkola nr 4 w Olkuszu.

W konkursie dla uczniów szkół podstawowych I miejsca przyznano: Lenie Banyś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Braciejówce, Szymonowi Czerniakowi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzykawie oraz Julii Karolczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu. II miejsca zdobyli: Zuzanna Chłosta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Podlipiu, Mikołaj Kazek ze Szkoły Podstawowej w Kluczach oraz Agnieszka Seweryn ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu. III miejsca otrzymali: Filip Kościelniak ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu, Miłosz Prządo ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu oraz Filip Skubis ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu.

Wyróżnienia otrzymali: Agata Adamczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie, Zuzanna Kozioł ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu, Mateusz Kołodziejczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Braciejówce, Grzegorz Kulig ze Szkoły Podstawowej w Kluczach, Maja Kwiecień ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu, Dawid Mystek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu, Natalia Szota ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu, Julia Szymańska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu, Ewa Świątek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu, Anna Świerczek ze Szkoły Podstawowej w Suchej, Bartosz Wydmański ze Szkoły Podstawowej w Kluczach oraz Jakub Zębala ze Szkoły Podstawowej w Suchej.

Wręczono również nagrody laureatom Powiatowej Olimpiady Przedszkolaka z Języka Angielskiego oraz Powiatowego Dyktanda z Języka Angielskiego. Konkursy organizowane były przez Centrum Helen Doron w Olkuszu i olkuską Bibliotekę.

Mistrzem Olimpiady został Oliwier Gęgotek, II miejsce zdobyła: Anna Imielska, a III miejsce Julia Witas.

Laureatką Dyktanda została Karina Hudzińska, II miejsce zdobyła Nikola Plewińska, a III – Antoni Czarnota.

Zdobywcy I miejsc w konkursach językowych oprócz nagród rzeczowych otrzymali dodatkowo kupon na bezpłatne dwa miesiące nauki w Centrum Helen Doron w Olkuszu.

Uczestnicy imprezy plenerowej wzięli również udział w interaktywnym spektaklu i animacjach w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom za udział w wydarzeniach. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy do korzystania z usług olkuskiej książnicy.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze