Bardzo spokojnie minął długi weekend na drogach powiatu olkuskiego. Poza kłopotami z zaparkowaniem samochodu i brakiem płynności jazdy w okolicach cmentarzy, szczególnie tym olkuskim, nie było większych problemów na drogach powiatu olkuskiego. Wyjątek stanowi odcinek drogi wojewódzkiej Olkusz-Wolbrom, na której był wzmożony ruch samochodowy i tworzyły się korki podczas zamknięcia przejazdu kolejowego pod Rabsztynem.

Przez cały długi weekend nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych czuwało 42 policjantów i 5 strażników miejskich. – Głównym zadaniem była pomoc w bezpiecznym dotarciu do celu. Wart podkreślenia jest fakt, że w ciągu tych pięciu dni w naszym powiecie nie wydarzył się żaden wypadek drogowy – komentuje mł. asp. Marcin Dzięcioł, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Mundurowi odnotowali w tych dniach szesnaście kolizji, ale w żadnej z nich  nikt nie został poważnie ranny. Kierowcy wykazali się wyjątkową rozwagą pod względem zachowania trzeźwości. – Sprawdzono stan trzeźwości około 300 kierowców, a zatrzymano jednego mężczyznę, który kierując pojazdem znajdował się w stanie po użyciu alkoholu – informuje Dzięcioł.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
10 lat temu

Może to dlatego, że olkuszanie wyjechali z miasta, a pojawili się przyjezdni?

Letko zdziwiony
Letko zdziwiony
10 lat temu

Nie może być, Olkusz nam porządnieje. Wiem wiem, że pisze się lekko, ale jak byłem mały wszyscy równieśnicy łącznie ze mną mówili letko. No więc profilaktyka i mandaty okazują się być skuteczne, krótka, a jakże ciekawa i optymistyczna informacja. Wiele mówiąca, i niech Policja nadal tak się stara jak się stara, i łapie tych na gazie, wyrywkowo i z zaskoczenia, a złapanych karać, karać i jeszcze raz karać, i nie dać się przekupywać (przecież jeszcze wam się czasami zdarza – co nie? 😉 . I jak was proszę, dla dobra nas wszystkich, niech to miasto wreszcie zacznie porządnieć pod każdym względem :).