oyama karate mp kumite

27 października w Andrychowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski Oyama Karate w Kumite (walki). Olkusz reprezentowało 6 zawodników z Jurajskiego Klubu Oyama Karate przygotowanych przez sensei Kazimierza Skalniaka 3 dan. Organizatorem Mistrzostw był Małopolski Klub OYAMA Karate  kierowany przez sensei Jacka Kasperka 3 dan oraz Gmina Andrychów.

W imprezie wzięło udział ponad 200 zawodników z 22 klubów z całej Polski. Turniej zgromadził liczną publiczność, mocno dopingującą swoich zawodników. Mistrzostwa zaszczycił swoją obecnością Dyrektor Oyama Międzynarodowej Federacji Karate ds. wyszkolenia – Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan z Krakowa. Sędzią głównym był Shihan Paweł Pajdak 5 Dan z Sosnowca.

Złoty medal zdobyła Weronika Furman z Sieniczna w kat. młodzik – dziewczęta pow. 45 kg (lekki kontakt). Weronika wykazała się dużą dojrzałością, jejoyama karate mp kumite 1 pojedynki były bardzo dynamiczne i obfitowały w ładne kombinacje zakończone efektywnymi okrężnymi technikami nożnymi na dżodan (głowę). Nasza „złota dziewczyna” w finale zwyciężyła przed czasem, zdobywając ipon (punkt) dzięki okrężnym technikom nożnym. Solidne i systematyczne treningi przyniosły efekty. Weronika jest wicemistrzynią Polski w Kata, świetnie umie wykorzystać swoje wyszkolenie techniczne w walce z rywalką.

Udany występ zaliczył Miłosz Milej ze Sułoszowej. Zdobył brązowy medal. Jego walki były zacięte i wyrównane, a determinacją, wolą walki i wysokimi technikami nożnymi pokonywał skutecznie swoich rywali w kat. młodzik 10-12 lat do 35 kg. Brązowe medale również zdobyły: Kinga Kowal w kat. młodzik – dziewczęta do 35 kg, Agata Juszczak w kat. juniorki młodsze 12-14 lat do 50 kg.

W zawodach startowali również: Mikołaj Renkiewicz i Jakub Soborski, który w eliminacjach trafił na zawodnika, który w sumie zajął pierwsze miejsce w tej kategorii.

Słowa podziękowania należą się sempai Dorocie Skalniak 1kyu i sempai Kindze Skalniak 2 kyu za pomoc i opiekę nad startującymi zawodnikami. Wszystkim zawodnikom gratulujemy a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie. OSU!