Olkusz

Ponad 30 firm i instytucji gościło na IX Powiatowych Targach Pracy: w poniedziałek w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu pojawiło się sporo młodzieży oraz dorosłych chcących poznać potrzeby lokalnego rynku pracy. Organizatorem akcji, która odbyła się pod patronatem Starosty Olkuskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz był Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu, a patronat medialny nad wydarzeniem sprawował Przegląd Olkuski.

Oferty prezentowane przez wystawców były skierowane zarówno do osób szukających zatrudnienia, jak i młodych ludzi, którzy dopiero wkroczą na rynek pracy – zapowiedział dyrektor olkuskiego PUP-u Piotr Polak, witając wszystkich wraz ze starostą Bogumiłem Sobczykiem, wicestarosta Pauliną Polak oraz wiceburmistrzem Marcinem Wierciochem.

Odwiedzający targi mogli zapoznać się z ofertami pracy firm z kilku branż: budowlanej, przemysłowej, gastronomiczno-hotelarskiej, usługowej oraz służb mundurowych. Była to zatem świetna okazja, aby porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami oraz dopytać ich o szczegóły zatrudnienia i wszelkie kwestie niezbędne przy poszukiwaniu pracy. 

Oferty lokalnych firm i instytucji to jednak nie wszystko, jako że zainteresowani mogli także skorzystać z konsultacji ze specjalistami: doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu oraz pracownikami Urzędu Skarbowego w Olkuszu i olkuskiego Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

– Cieszę się niezmiernie, że po pandemicznej przerwie mogliśmy powrócić do dobrej tradycji organizacji Targów Pracy. To znakomita okazja do nawiązania bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą oraz zaprezentowania swojej firmy i pozyskania przyszłych pracowników. Podczas tego wydarzenia zgromadziliśmy w jednym miejscu 32 wystawców, którzy prezentowali ponad 130 wolnych miejsc pracy. Mam nadzieję, że to przedsięwzięcie w sposób znaczący wspomoże aktywizację osób bezrobotnych i poszukujących zatrudnienia na lokalnym rynku pracy. Pragnę przekazać serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji IX edycji Powiatowych Targów Pracy w Olkuszu – podsumowuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu Piotr Polak.

Na tegorocznej edycji Targów Pracy zaprezentowali się:

Grupa Piekarnicza Sp. z o. o., PPHU Patrycja & Paweł s.c., Z.K.R. Rydzyk, Granpet sp. z o.o., Agencja Pracy Tymczasowej KIGO Ireneusz Krzywiecki, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Krakowie, Staleks-Bud Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Zagraniczne LIGNA sp. z o.o., Kankan sp. z o.o., Fabryka Taśm Transporterowych Wolbrom S.A., Dworek Przy Lesie Sp. z o.o., Zakład Usługowo Handlowy Zanex Zdzisław Zacłona, IMI International sp. z o.o., Saint-Gobain Polska Sp. z o.o., Oddz. Glassolutions w Jaroszowcu, Velvet Care sp. z o.o., Plast-Met Automotive Systems sp. z o.o., Grzanpol sp. z o.o., Krajowe Pośrednictwo Pracy, Pośrednictwo Pracy EURES, Amiblu Poland sp. z o.o., P. U. T. „FIRMUS” Sp. z o.o., P.H.U. Zachęta sp. z o.o. sp. k., STP ELBUD sp. z o.o., SumiRiko POLAND Sp. z o.o., Electric Global Sp. z o.o., Klimt s.c., Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddz. Chrzanów inspektorat Olkusz, Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu, Placówka Straży Granicznej w Krakowie, Izba Administracji Skarbowej w Krakowie Urząd Skarbowy w Olkuszu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krakowie, Invest Steel sp. z o.o., Higher sp. z o.o. sp. k., Poziom 511 sp. z o.o., Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

1.7 3 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
konkret
konkret
1 miesiąc temu

„Mocna” oferta. Same bliższe i dalsze januszexy w których nikt nie chce pracować i budżetówka która i tak nie ma nic ciekawego do roboty i tak się włóczą po takich targach.