Trzyciąż

W dniu 10 kwietnia 2021 r. o godzinie 16:23, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Olkuszu otrzymał zgłoszenie o wypadku dwóch  samochodów osobowych w miejscowości Sucha na drodze wojewódzkiej nr 794.

Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili zderzenie dwóch samochodów osobowych, w których podróżowało po dwie osoby. Mężczyzna podróżujący jednym z samochodów leżał na poboczu pod opieką świadków i uczestników zdarzenia. Pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu nie uskarżały się na żadne dolegliwości i nie chciały, aby udzielona im została pomoc medyczna. Policja była już na miejscu.

Działania strażaków polegały m.in. na udzieleniu  kwalifikowanej pomocy  przedmedycznej poszkodowanemu mężczyźnie. Wykonano stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa, wywiad ratowniczy, wstępne badanie urazowe oraz wsparcie psychiczne. Następnie przekazano rannego Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia za pomocą lamp i pachołków ostrzegawczych, odłączyli akumulatory w pojazdach, zabezpieczyli wyciek płynów z samochodu i kierowali wahadłowo ruchem pojazdów na drodze wojewódzkiej jak i powiatowej w  kierunku Gołaczew.

Przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego jednym z pojazdów. W działaniach udział brały dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wolbromiu, dwa radiowozy Policji, Zespół Ratownictwa Medycznego i dwa samochody pomocy drogowej.

Komenda PSP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze