Powiat

Pod takim hasłem Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu zorganizował 13. Ogólnopolski Tydzień Kariery. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował „Przegląd Olkuski”.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to wydarzenie organizowane od 2009 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja ukierunkowana jest na promocję rozwoju zawodowego i przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, aby mogli dokonać jak najlepszych wyborów edukacyjnych i zawodowych.

Wydarzeniem inaugurującym Ogólnopolski Tydzień Kariery była gala zawodów mundurowych pod hasłem: „Przekrocz siebie! – zdobądź zawodowy Mount Everest”. Na początek uczestnicy obejrzeli pokaz musztry w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Olkuszu ZDZ w Katowicach. Na hali MOSiR -u uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III i IV klas szkół ponadpodstawowych mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami zawodów mundurowych i dowiedzieć się szczegółów na temat ich codziennej pracy. WKU Kraków, 6 Brygada Powietrznodesantowa w Krakowie, 112 Batalion Lekkiej Piechoty 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 8 Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie, Komenda Regionalna Centrum Informatyki w Krakowie, 5 Batalion Dowodzenia w Krakowie, Szkoła Aspirantów Straży Pożarnej w Krakowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Zespół Szkół w Sławkowie – przedstawiciele tych instytucji gościli w olkuskim MOSiR-ze.

Drugiego dnia zorganizowano warsztaty dla uczniów klas ósmych pod hasłem „Niebanalna ekspedycja na górę pragnień zawodowych”. Głównym tematem było dokonanie bilansu kompetencji uczestników zajęć, aby łatwiej było im wybrać dalszą edukacyjną drogę.

„Zdobywcy. Ludzie i ich kariery zawodowe” – to temat trzeciego dnia OTK. Tym razem uczniowie Zespołu Szkół w Wolbromiu zaprezentowali swoja szkołę – przygotowali filmiki obrazujące ścieżki kariery w zawodach, w których się kształcą. -O swojej drodze do sukcesu zawodowego opowiedział Łukasz Szlęzak, wspominając swoje początki działalności gospodarczej jako kreatywnego działania na rynku pracy, a jak ciężką pracą rozwijał swoje kompetencje, aby dzisiaj stać się człowiekiem sukcesu – zastępcą przewodniczącego komisji egzaminacyjnej czeladniczej i mistrzowskiej w zawodzie kucharz w województwie małopolskim – informuje Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu.

Uczestnikami OTK były także przedszkolaki z naszego powiatu. Dla nich przygotowano konkurs plastyczny pod hasłem „Wyprawa na szczyt świata zawodów – kim chcę zostać ?”.

-Ogólnopolski Tydzień Kariery to niezwykle cenna i potrzebna inicjatywa. Cieszę się niezmiernie, że Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu mógł kolejny raz zorganizować szereg wydarzeń skierowanych do ludzi młodych. Mam nadzieję, że nasze działania ułatwią młodzieży wybór właściwej ścieżki kariery zawodowej w bliższej bądź dalszej przyszłości.  Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym osobom, które przyczyniły się do organizacji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na przyszłoroczną edycję OTK – mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu Piotr Polak.

Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu pragnie podziękować za wsparcie przy organizacji OTK – Dyrekcji i Uczniom Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu, Społem PSS w Olkuszu oraz P.P.U.H. Patrycja & Paweł s.c. Z.K.R. Rydzyk.

13. Ogólnopolski Tydzień Kariery odbył się pod patronatem Starosty Olkuskiego Bogumiła Sobczyka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika.


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze