Bukowno

42-letni kierowca toyoty, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (16.10. br.) w godzinach nocnych w Bukownie, podczas patrolu  funkcjonariusze z miejscowego komisariatu zauważyli,  jak ulicą Leśną kierowca toyoty, porusza się całą szerokością jezdni. Sposób jego jazdy wskazywał, że może być on pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. Policjanci postanowili zatrzymać  do kontroli drogowej pojazd i jego kierowcę.

Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania się nadawanych przez funkcjonariuszy, kierowca nie reagował na polecenie i kontynuował swoją jazdę. Policjanci podjęli pościg za kierowcą, który po kilku minutach zatrzymał się przy jednej z posesji. Jak się okazało 42-letni kierowca toyoty był nietrzeźwy, a badanie alkomatem pokazało prawie 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał on aktualnych badań technicznych pojazdu. Mężczyzna  wkrótce  usłyszy zarzuty.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze