roboty

Jeszcze w tym roku trzy mosty na terenie gminy Klucze zostaną gruntownie wyremontowane. Dwa z zaplanowanych do modernizacji obiektów mieszczą się za Kluczami – Osadą, a jeden w Rodakach. W związku z pracami od piątku, 14 września, wyznaczono objazd. Mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bowiem według wstępnych założeń objazd będzie obowiązywał do połowy grudnia.

 

– Prace remontowe na drodze wojewódzkiej prowadzone są w trzech miejscach. Na odcinku drogi na wysokości Rodaki – Rzeka wykonywane jest wzmocnienie mostu. Dzięki temu zostanie zlikwidowane ograniczenie tonażu na przejeździe przez most, które obecnie wynosi 15 t. Wówczas samochody ciężarowe, zamiast przejeżdżać przez Ryczówek, będą mogły omijać tę miejscowość. Z kolei na odcinku za Kluczami – Osadą prowadzona jest konserwacja mostu na rzece Przemsza Biała i remont przepustu Młynówki. Przepust ten będzie od podstaw odbudowywany – wyjaśnia Jarosław Polak, kierownik Referatu Gospodarki Przestrzennej Urzędu Gminy Klucze.

Roboty wymusiły wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Kierowców czeka objazd przez Golczowice, Zalesie Golczowskie i Jaroszowiec.

Prace wykona wyłoniona w przetargu ogłoszonym przed Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie firma GOMIBUD z Borku Szlacheckiego k/ Skawiny. Szacunkowa wartość prac to prawie 1 mln 973 tys. złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec
mieszkaniec
10 lat temu

kochana pani wiolu nie Rodaki Rzeka tylkoRryczowek- Rzeka ,a poztym gmina powinna zadbac zeby duzy most na papierni robili na pol aby byl przejazd samochodow na 1 pasie po remoncie mlynowki pozdr

Anna_
Anna_
10 lat temu

http://www.zkgkm-olkusz.pl/ – brak informacji 😥
Porażka i kpina z mieszkańców i pasażerów.

Pasażer
Pasażer
10 lat temu

To jak będę jeździł do szkoły z Chechła. Jestem uczniem gimnazium w Kluczach. Też przez Golczowice, Zalesie Golczowskie i Jaroszowiec? Czy ta będą jeździły autobysy czerwone? Będę jechał chyba z godzinę. Na przystankach nie ma żadnych informacji!!!